Wielka Brytania wyśle do Europy Wschodniej 8000 żołnierzy

Opublikowano: 01.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 854

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało, że latem wyśle na ćwiczenia do Europy Wschodniej 8000 żołnierzy. Wraz z żołnierzami w ten region Europy, od Finlandii aż po Macedonię Północną, wysłanych zostanie kilkadziesiąt czołgów.

Ćwiczenia wojskowe zaplanowane były już wcześniej, ale teraz, po inwazji Rosji na Ukrainę, zostaną one rozszerzone. W manewrach wezmą udział dziesiątki tysięcy żołnierzy sił ekspedycyjnych NATO, a także sił sprzymierzonych, w tym zwłaszcza Finlandii i Szwecji. Będą to największe manewry od czasu zakończenia zimnej wojny, a Wielka Brytania wyśle na nie m.in. 8000 żołnierzy i kilkadziesiąt czołgów. – Wielka Brytania wnosi znaczący wkład w obronę Europy i odstraszanie rosyjskiej agresji. Seria ćwiczeń armii brytyjskiej ma fundamentalne znaczenie dla obu [tych kwestii] – powiedział dowódca armii polowej, generał broni Ralph Wooddisse.

Letnie manewry wojsk NATO i sił sprzymierzonych będą największymi od czasów zimnej wojny, a ich wartość po agresji Rosji na Ukrainę, będzie nie do przecenienia. – Bezpieczeństwo Europy nigdy nie było ważniejsze. W tych ćwiczeniach nasze wojska połączą siły z sojusznikami i partnerami NATO oraz z Połączonymi Siłami Ekspedycyjnymi, aby zademonstrować solidarność i siłę w jednym z największych wspólnych przedsięwzięć od czasu zimnej wojny – powiedział brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace.

Przypomnijmy, że niedawno, w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO, Brytyjczycy z Pułku Kawalerii Pancernej obecnie byli w Polsce, gdzie ćwiczyli rekonesans z powietrza z użyciem bezzałogowych środków rozpoznania. Do Estonii skierowane zostały z kolei pancerne siły z Żelaznej Dywizji.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: ResoluteSupportMedia (CC BY 2.0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.