Według MFW gospodarka Rosji wzrośnie o 3,2%

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1420

Sankcje i usunięcie Rosji z systemu SWIFT nie zatrzymały rosyjskiej gospodarki. Niedawny raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) przewiduje, że w nadchodzącym roku rosyjska gospodarka będzie rosła bardziej niż jakakolwiek inna zaawansowana gospodarka.

MFW uważa, że gospodarka Rosji wzrośnie o 3,2% w 2024 r., dla porównania oczekuje się, że w USA wzrośnie o 2,7%, podczas gdy największa gospodarka w Europie, Niemcy, wzrośnie zaledwie o 0,2%. Odcięcie Europy od rosyjskiej energii przyniosło odwrotny skutek. Do Rosji napływają inwestycje zagraniczne z reszty świata, która pragnie dołączyć do rangi „krajów rozwiniętych”.

Tylko w zeszłym roku handel między Chinami a Rosją wzrósł do 240 miliardów dolarów. Światowi przywódcy nie nauczyli się absolutnie niczego z poprzednich trzech lat. Prezydent USA Joe Biden właśnie ogłosił nowe cła nałożone na Chiny na stal, aluminium i dostawy dla przemysłu stoczniowego, które potencjalnie zostaną podniesione do 7,5%, czyli trzykrotnie w porównaniu z obecną stawką na stal i aluminium.

„Prezydent rozumie, że musimy inwestować w amerykańską produkcję, ale musimy także chronić te inwestycje i pracowników przed nieuczciwym eksportem związanym z nadwyżką mocy produkcyjnych w przemyśle w Chinach” -powiedział Lael Brainerd, dyrektor Narodowej Rady Ekonomicznej Białego Domu.

Prezydent USA i inni światowi przywódcy po prostu nie rozumieją, jak działa gospodarka. Brainerd uważa, że Chiny po prostu produkują nadwyżkę, a cła te spowodują, że Chiny zmienią swoją politykę, chcąc kontynuować handel z USA, ich poprzednim głównym partnerem handlowym.

Chiny nie potrzebują, aby Stany Zjednoczone przodowały w handlu. Kapitalistyczny styl prowadzenia działalności gospodarczej przyjęty przez Chiny powoduje, że narody ustawiają się w kolejce, aby sprzedawać Chinom w taki sam sposób, jak kiedyś robiły to do USA. Obecnie Amerykanie są pozbawieni gotówki, a populacja konsumentów spada. Biden właśnie sprawił, że sprzedaż do USA stała się mniej atrakcyjna dla krajów takich jak Chiny. Niemcy nie rozwijają się, ponieważ kontynuowały swój kupiecki system biznesowy, w którym czują, że muszą zwiększyć produkcję. Niemiecka produkcja może być wyższej jakości niż chińska, ale w Chinach rośnie klasa średnia, a wraz z nią liczba konsumentów w populacji liczącej prawie 1,4 miliarda ludzi.

Rosja nie potrzebuje do handlu Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Europy, ponieważ posiada cenne zasoby naturalne, na które popyt jest większy niż podaż. Świat potrzebuje energii i paliw kopalnych i nie może bez nich funkcjonować. Choć fanatycy zmian klimatycznych bardzo się starają, to nie są w stanie wyeliminować uzależnienia świata od paliw kopalnych. Zamiast tego Zachód narzuca regulacje i opodatkowuje swoich obywateli, próbując zmniejszyć ich zależność od paliw kopalnych, ale nie ma na to popytu, a infrastruktura zastępcza nie istnieje. Nie ma niezawodnej alternatywy dla paliw kopalnych na szeroką skalę.

Rosja nie musi przestrzegać przepisów dotyczących górnych limitów cen obowiązujących w państwach G7. Rosja skutecznie sprzedaje ropę takim krajom jak Indie, które następnie sprzedają ją Zachodowi po wyższej cenie. Małostkowość to kiepski interes. Próba wykluczenia ze światowego rynku niezbędnego partnera handlowego przyniosła odwrotny do zamierzonego skutek. Obecnie narody takie jak BRICS prowadzą swobodny handel bez ingerencji Zachodu i staje się wyraźnie oczywiste, że sankcje nie działają.

Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 20.04.2024 14:46

  Globaliści inwestują w Indie korzystając tam z rosyjskich surowców, a europejczycy są sprowadzani do parteru przez sankcje.
  Ostatnio w Indiach odbył się ślub syna najbogatszego “człowieka” w Azji, na wesele przybyła śmietanka globalnych pasożytdów, nawet córka Trampa z mężem.

 2. Bruce Lee 20.04.2024 20:16

  Chyba problemem USA powinna być bezdomność i sr..ie po krzakach ,a Rosji brak kanalizacji i szamb w 1/3 gospodarstw .Ale nie,oczywiście ich największym priorytetem kto zostanie hegemonem tego świata.Sra..ł pies na tych co sr..ją po krzakach i sławojkach ,najważniejsze ,że my mamy atomówkę i władzę!Tak wygląda sposób rozumowania politycznych liderów świata ..

 3. emigrant001 21.04.2024 00:13

  mądrość z telewizora nigdy nie jest mądra:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.