Wczoraj minęła druga rocznica tragedii w Odessie

Opublikowano: 03.05.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 229

Mieszkańcy Odessy przynosili wczoraj kwiaty na plac Kulikowe Pole, na którym miały miejsce tragiczne wydarzenia 2 maja 2014 roku. W mieście odbył się marsz żałobny ku pamięć ofiar.

Mieszkańcy miasta, aby przedostać się na Kulikowe Pole, musieli być skontrolowani wykrywaczem metali, ponieważ funkcjonariusze sprawdzali informację o zaminowaniu placu.

Od rana plac był otoczony przez milicję. Dookoła placu stoły pojazdy wojskowe, znajdowało się wokół niego wielu funkcjonariuszy, przedstawicieli gwardii narodowej i batalionów ochotniczych. Ruch transportu na ulicach w pobliżu Kulikowego Pola był ograniczony.

Deputowany z ramienia Partii Radykalnej Ihor Mosijczuk nazwał 2. rocznicę tragicznych wydarzeń w Odessie “dużym świętem narodowym”.

“Nadejdzie czas, 2 maja stanie się świętem państwowym, przecież właśnie dwa lata temu Ukraińcy odnieśli pierwsze znaczne Zwycięstwo w obecnej wojnie narodowo-wyzwoleńczej” — napisał polityk na swojej stronie na “Facebooku”.

Według niego, ten dzień “zostanie wpisany złotymi literami w najnowszą ukraińską historię”.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o