Watykan zaniepokojony aresztowaniem kardynała w Hongkongu

Opublikowano: 15.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1263

Po doniesieniach o aresztowaniu kardynała Josepha Zen Ze-kiuna w Hongkongu 11 maja Watykan wydał oświadczenie, w którym poinformował, że monitoruje sytuację.

„Stolica Apostolska z niepokojem przyjęła wiadomość o aresztowaniu kardynała Zena i z wielką uwagą śledzi rozwój sytuacji” – możemy o tym przeczytać w oświadczeniu wydanym po włosku przez watykańskie biuro prasowe.

90-letni Zen znany jest z otwartego popierania podstawowych wolności człowieka promowanych przez ruch prodemokratyczny w Hongkongu, w tym wolności wyznania.

Policja w Hongkongu aresztowała Zena, wraz z Denise Ho, Hui Po-keungiem i Margaret Ng, rzekomo za pełnienie funkcji członków zarządu Funduszu Pomocy Humanitarnej 612. Fundusz ten został założony, aby pomóc prodemokratycznym protestującym w pokryciu kosztów sądowych po tym, jak setki z nich zostało zatrzymanych podczas protestów w ciągu ostatnich trzech lat.

W wywiadzie dla „National Catholic Register” z 2020 roku Zen stwierdził, że jest świadomy niebezpieczeństw, na jakie się naraża, broniąc praw ludzi, którzy protestują przeciwko przepisom ograniczającym wolność, wprowadzonym w Hongkongu przez Pekin.

„Oczywiście chciano uciszyć nasz głos” – powiedział. „To też jest straszne, bo to była jedyna rzecz, która nam pozostała – nasz głos”.

„Jako starszy człowiek muszę wypowiadać swoje zdanie. Myślę, że mają więcej niż wystarczająco dużo materiału, aby mnie oskarżyć, a tym samym, by mnie aresztować. Nie będzie to niczym niespodziewanym, ale nie robię niczego, by ich sprowokować” – dodał. „Pracuję również jako jeden z członków zarządu fundacji, która pomaga osobom w trudnej sytuacji. I tak, wszystko jest w rękach Boga”.

„The Standard” podał, że Zen został zwolniony dziś wieczorem za kaucją, ale nadal będzie musiał stawić czoła zarzutom, jakoby on i inni członkowie zarządu „zmówili się z obcymi siłami”.

Sekretarz Zena nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Autorstwo: Bree Dail
Źródło oryginalne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: EpochTimes.pl

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 15.05.2022 12:39

    ta, chcieli uciszyc ich glos …
    a ich placowki po calym swiecie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.