W Warszawie odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Opublikowano: 11.04.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 463

W centrum Warszawy na placu Piłsudskiego przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odsłonili Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej doszło do odsłonięcia długo oczekiwanego monumentu.

Głównym elementem pomnika jest granitowa konstrukcja ze schodami, „schody do nieba” symbolizujące trap samolotu. Na pomniku wyryto nazwiska wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.

W uroczystym odsłonięciu pomnika wzięli udział m in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, rzecznicy obu izb parlamentu, ministrowie i inni czołowi państwowi urzędnicy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz członkowie rodzin ofiar katastrofy.

Wczoraj w całej Polsce odbywają się uroczystości z okazji ósmej rocznicy tragedii smoleńskiej. W całym kraju w kościołach odbyły się nabożeństwa żałobne, w miniony poniedziałek w polskim sejmie odbyło się uroczyste odsłonięcie okolicznościowej tablicy poświęconej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wieczorem ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci, który zakończył się pod Pałacem Prezydenckim.

Autorstwo: Roksana Dworkowska
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. mariusz 11.04.2018 20:48

  Tragedia? Garstka dyktatorów którzy nie dopuścili społeczeństwa do władzy.

 2. Youpidou 11.04.2018 21:16

  Ludzie nie potrzebują tych pomników. Ci ludzie żyli ponad stan przeciętnego człowieka, więc dla czego mamy pełno pomników papieży, królów, prezydentów itp. badziewi jak i nazewnictw ulic, rond, szkół, szpitali… Po co to? Aby uświadomić ludziom kto jest plebsem, bydłem, owcą a kto PANEM, pasterzem, królem.

 3. MasaKalambura 12.04.2018 08:34

  Tutaj automat cenzuruje ale w pasku informacyjnym bluzg jest bluzgiem.

 4. Abaddon 12.04.2018 11:59

  @ Atos, Youpidou: Odnoszę wrażenie że społeczeństwo zaczyna się budzić. Przynajmniej tu na tym portalu coraz częściej zauważam komentarze ludzi widzących ponad “matrixem”. Bo taka jest prawda – niezależnie od ustroju politycznego i religijnego zawsze wymagane jest byś człowieku siedział cicho, był ubogi i słuchał co rozkazują starsi i mądrzejsi. Tak jesteśmy uczeni od dziecka. Takiej nas uczą historii, religii i etyki. Sami jednocześnie czynią na odwrót. A mówią że to mityczni źli “sataniści” wszystko wypaczają. Po owocach ich czynów poznacie kto jest kim. Wszelka władza i wywyższanie się człowieka nad człowiekiem to zło. Ci, którzy najwięcej krzyczą o antysemityzmie i rasizmie sami te postawy stworzyli, tylko że im wolno – bo tak im kazał ich “BÓG”. Ten sam, który wypalał miasta do gołej ziemi, zatopił ludzkość i ten sam w imię którego do dziś toczą religijne wojny. Ten sam w imię którego kapłani namaszczają władców, chociaż wyraźnie było powiedziane, że władza nad tym światem to dziedzina “szatana”. O czym to świadczy? Dość bycia owcą strzyżoną, dojoną i zarzynaną przez władze świeckie i religijne. Szukajmy i próbujmy dowiedzieć się prawdy o historii ludzkości (bo jakoś dziwnie wszystkim im zależy aby nie wyszła na jaw) – to będzie początek wyjścia z tego szaleństwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.