Upamiętnią transpłciowe prostytutki zamiast brytyjskiej królowej

Opublikowano: 21.02.2024 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1630

Lewicowy burmistrz Londynu Sadiq Khan wyda blisko milion funtów na pomnik mający upamiętniać „osoby transpłciowe”, spośród których większość stanowią prostytutki.

Decyzja polityka Partii Pracy wywołała spore kontrowersje, bo pierwotnie na słynnym Trafalgar Square miała pojawić się instalacja artystyczna upamiętniająca zmarłą półtora roku temu brytyjską królową Elżbietę II.

Zgodnie z „wizją artystyczną” na placu w centrum stolicy Wielkiej Brytanii powstanie rzeźba z odciśniętymi twarzami blisko 850 osób. Ma ona upamiętniać „osoby transpłciowe”, a większość z nich będą stanowić prostytutki. Pomnik będzie kosztował milion funtów i zostanie zainstalowany na lata 2026-2028.

Decyzja lewicowego burmistrza Londynu spotkała się z dużą krytyką. Wcześniej liczono, że na czwartym pustym cokole na Trafalgar Square pojawi się instalacja artystyczna upamiętniająca królową Elżbietę II, zmarłą we wrześniu 2022 roku. Zgodnie z obecnym planem Khana pomysł nie zostanie zrealizowany przed 2030 rokiem.

Partia Konserwatywna przypomina, że polityk Partii Pracy zobowiązał się wcześniej do współpracy z Komitetem Pamięci Królowej Elżbiety. Według rzecznika burmistrza Londynu chce on mieć tymczasem pewność, iż pomnik będzie w sposób godny upamiętniał najdłużej panującego w Wielkiej Brytanii monarchę.

Na podstawie: foxnews.com, gbnews.com.
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 22.02.2024 09:32

    A może by tak upamiętnić królową brytyjską… przypominając o brutalnej kolonizacji prowadzonej przez 500 lat?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.