W sobotę demonstracje opozycji w Warszawie

Opublikowano: 06.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 297

7 maja w stolicy obchodzony będzie Dzień Europy. Wspólny marsz pod hasłem “Jesteśmy i będziemy w Europie” organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13.00 przed siedzibą TK przy al. Szucha i przejść na plac Piłsudskiego. W tym dniu, w ramach Dnia Europy w południe ulicami stolicy przejdzie też Parada Schumana.

Podczas wystąpień, będą zapewne podejmowane dotychczasowe tematy związane z krytyką działań partii rządzącej, jak Trybunał Konstytucyjny. Ale… pojawił się nowy problem, który stworzył PiS i który uderzył w zwykłych obywateli! Problem, którego większość społeczeństwa jeszcze sobie nie uświadomiła! Chodzi o odebranie zwykłym obywatelom, którzy zakupili małe działki rolnych w celach rekreacyjno-wypoczynkowych (np. nad morzem, w górach, nad jeziorem), prawa do ich zbycia nierolnikom. Zakazano im też odsprzedania stojących na nich domków, które postawili zgodnie z prawem budowlanym. Właścicielom małych działek rolnych uniemożliwiono również próbę sprzedania działek rolnych do 1 hektara za pośrednictwem Agencji Nieruchomości Rolnej.

Rząd nie dostrzega problemu, jaki stworzył, twierdząc że “Ustawa o obrocie ziemią” miała na celu uniemożliwić wykupywanie polskiej ziemi przez obcy kapitał. W tym celu PiS odebrał nierolniczym właścicielom małych działek rolnych kluczowe prawa własnościowe i obniżył wartość gruntów. Teoretycznie nierolnicy mogą je sprzedać rolnikom, ale z powodu zawężenia puli możliwych nabywców nie odzyska pieniędzy, za które działkę nabył. Jeśli nierolnik postawił na niej domek, nie odsprzeda go nikomu (nawet rolnikowi), bo prawo mu zabrania!

Nie wiadomo, dlaczego PiS nie dodał w ustawie wyjątku, wykluczającego z tej niesprawiedliwości małych właścicieli działek rolnych do 1 ha lub wszystkich gruntów nabytych już przez nierolników, gdyż partia była uświadomiona – odbywały się demonstracje obywateli podnoszących te problemy. Problem, że demonstrowano w ramach KOD, a na argumenty KOD-u PiS jest głuchy, nawet gdy są słuszne. Widocznie PiS uważa, że nieruchomości posiadają tylko wyborcy PO i Nowoczesnej, a działek rolnych uczciwi nierolnicy nigdy nie kupowali.

Ze szkodliwej ustawy większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy i głośno oklaskuje PiS, że dobrał się do skóry obcemu kapitałowi. Społeczeństwo nie wie, że PiS uderzył w polski majątek wielu osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, który można nazwać zamachem na własność prywatną. W tym wyborców… PiS.

Dla tych czytelników, którzy uważają, że ustawa, która weszła w życie jest dobra, zachęcam do przeczytania prawdziwych historii o nierolnikach, którzy kupili ziemię rolniczą. Wśród nich są osoby na ogół ubogie, które zakupiły ją aby poprawić swój los (postawienie domku na małej działce rolnej było tanią alternatywą dla zakupu normalnego domu czy mieszkania na działce budowlanej).

Autorstwo: Wkurzony Nierolnik
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

wyborcy św. PiS wiele wybaczą, przystosują się i szybko zapomną

sandvinik
Użytkownik
sandvinik

i slusznie-ja tam już zapomniałem. a najwięcej działek mają ci co mają pieniadze a pieniądze mają ci co przez ostatnie 25 lat żyli na podatkach jak stonka na kartoflu.
nie rozumiem tylko po co ZNP tam poszedł?

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Takie a nie inne sformułowanie tej ustawy miało stworzyć dogodną sytuację do spadku cen ziemi i jej skrytego wykupu przez tzw. związki wyznaniowe, naturalnie nie tylko KK – największy posiadacz nieruchomości na planecie, ale i inne równie zaradne opcje, na co jak sądzę specjalnie liczył wiadomy ustawodawca. Wszystko to zmierza małymi, ale niezwykle staranie i z determinacją stawianymi krokami do kolejnego, planowanego ( na ok. 2020r ) rozbioru Polski. Generalnie rząd światowy będzie bezpardonowo walczył z państwami narodowymi więc nasz kraj w tym miejscu leżący jego wschodnie i zachodnie tereny są od dawna przeznaczonym, niezwykle łakomym kąskiem.
Co do zaś naiwnie i radośnie kontynuowanych manifestacji, to należy w tym miejscu poinformować Państwa, że obecna sytuacja, przedłużającego się w kraju konfliktu politycznego może zostać prowokacyjnie wykorzystana do zaplanowania i rozegrania obcego planu przeprowadzenia ataku nawet tzw. fałszywej flagi w celu manipulacji opinią publiczną w kraju i na świecie oraz dalszej zaplanowanej destabilizacji i osłabienia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Taki przykładowo zaaranżowany, terrorystyczny atak, tylko nawet sprowokowanie ulicznych burd, niepokoi, czy rozjątrzenie istniejących konfliktów społecznych byłoby jak sądzę wielu naszym stale rozgrywającym nas nieprzyjaciołom czy tym bardziej chaosu prowodyrom do takowej bystrze skierowanej nieprzyjaźni na rękę, więc przedłużanie tego niby uprawnionego pokojowego procederu manifestowania w nieskończoność jak i bezprzykładnego, durnego narażania siebie czy np. ogromnej liczby mających do kraju przybyć pielgrzymów na ŚDM, jest jeśli nawet tylko teoretyczne możliwe, ale do tego całkowicie, prawdopodobne. Po co więc narażać jeszcze swoje unikalne w tym czasie zdrowie i życie i czynić wiadomą bardzo łakomą dla wiadomych wichrzycieli sPOsobność, jeśli można unikać takich niebezpiecznych sytuacji, wiedząc i rozumiejąc przecież w jakim celu zorganizowany jest nasz obecny krajowy i globalny niePOrządek i czemu tak naprawdę ma służyć.

Zamiast niebezpiecznego wskazanego uczestnictwa, proponuje wspólną na łonie natury, dobrze spełnioną tego dnia medytację, czynioną z samych serc ( nie samą modlitwą z głowy lecz energią altruistycznego dobra z serc wyemanowaną) w celu powszechnego czynienia dobra i miłości dla naszej planety i wszystkich żywych istnień na niej żyjących oraz w celu zaniechania nienawiści i wszelkich celowo prowokowanych między ludźmi waśni i wojen.