W Rosji odbywają się trzydniowe wybory prezydenckie

Opublikowano: 17.03.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1405

Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza podała, że frekwencja w wyborach prezydenckich „na godzinę 10:00 czasu moskiewskiego wyniosła 38,35%”. Dane podał jej wiceprzewodniczący Nikołaj Bułajew.

Dodał, że w trwających od piątku 15 marca wyborach „frekwencja była bardzo dobra, a wraz z głosowaniem zdalnym, elektronicznym, w którym ludzie głosowali zdalnie, frekwencja wyniosła 38,35%”. Głosowanie w wyborach prezydenckich w Rosji trwa trzy dni i dopiero w niedzielę Putin zostanie ogłoszony zwycięzcą.

W wyborach w 2018 r., gdy głosowanie odbywało się w ciągu jednego dnia, frekwencja do godziny 10:00 czasu moskiewskiego wyniosła 16,55%, do południa – 34,72%, a do godziny 17:00 – 51,9%. Frekwencja przekroczyła wówczas 67%.

Teraz pierwsze lokale wyborcze na Kamczatce i Czukotce zostały otwarte już w czwartek o godzinie 23:00 czasu moskiewskiego. W piątek o godzinie 9:00 otwarto punkty głosowania w najbardziej na zachód wysuniętym regionie Rosji – obwodzie królewieckim.

Lokale wyborcze są otwarte przez trzy dni do godziny 20:00 czasu lokalnego. Głosowanie zakończy się 17 marca. Poza Putinem, za statystów robią Leonid Słucki, Nikołaj Charitonow i Władysław Dawankow.

71-letni Władimir Putin zostanie wybrany z dużą pewnością na trzecią z rzędu kadencję. Umożliwiła mu to zmiana konstytucji w 2020 roku. Putin rządzi Rosją od 2000 roku (w latach 2008-2012 rządził jako premier).

Autorstwo: BD
Na podstawie: RIA Nowosti
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.