W niektórych stanach istnieje silne poparcie dla secesji

Opublikowano: 19.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 710

Sześćdziesiąt procent Teksańczyków i połowa Luizjańczyków poparłaby niepodległość dla swoich stanów.

Według danych sondażowych opublikowanych przez SurveyUSA, większość ludzi w Teksasie i połowa mieszkańców Luizjany chce, aby ich stany pokojowo oderwały się od coraz bardziej skorumpowanego rządu federalnego Stanów Zjednoczonych. Pełne sześćdziesiąt procent Teksańczyków i połowa Luizjańczyków poparłaby niepodległość dla swoich stanów. Nastroje prosecesyjne są konkurencyjne w stosunku do nastrojów torysowskich w stanach takich jak Alabama i Mississippi.

Rząd USA określił radykalnie różne standardy ścigania i skazywania za protesty w zależności od przynależności politycznej. To, wraz z polityką covidową, doprowadziło do tego, że coraz więcej Amerykanów myśli o secesji. Przywódcy obu głównych partii również przyjęli program “Czerwonej Flagi”, dotyczący konfiskaty broni, podczas gdy rząd federalny zezwala na pozostawienie granicy południowej otwartą.
Wyniki ankiety

„Survey USA” stwierdził: „Każde z sześciu sondaży w południowych stanach zaczynało się od zapytań respondentów, czy poparliby pokojowe przekształcenie swojego państwa w niepodległe państwo wraz z innymi konserwatywnymi stanami. Podczas gdy większość Teksańczyków lubi ten pomysł, a 60% mówi tak (32% mówi „zdecydowanie tak”, 28% mówi „tak”), wyniki w innych stanach są mniej pozytywne. Luizjańczycy są równomiernie podzieleni; 50% mówi tak, 49% nie; w pozostałych czterech stanach większość jest przeciwna, przy czym „nie” i „zdecydowanie nie” prowadzą o 6 punktów w Alabamie, o 8 w Mississippi, o 10 na Florydzie i o 13 punktów w Południowej Karolinie”.

Coraz więcej Amerykanów zastanawia się, czy pokojowa secesja jest najbardziej realną opcją w przyszłości. Tabelę z wynikami ankiety zobaczyć można TUTAJ.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „National File”
Źródło: MediaNarodowe.com

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.