Ruiny starożytnego miasta wielkości Manhattanu

Opublikowano: 20.02.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Naukowcy korzystający z laserowej technologii LIDAR natrafili na kolejne niesamowite odkrycie. Tym razem, odnaleziono szczątki ogromnego skupiska piramid zbudowanego przed wiekami w samym centrum Meksyku. Obecnie przyjęta nazwa dla tego kompleksu to Angamuco.

Wykorzystywane przez badaczy metody umożliwiły przebicie się przez grubą warstwę drzew za pomocą wiązek laserowych. Naukowcy dosłownie zeskanowali wspomniany obszar lasu oraz dotarli do pozostałości dawnych budowli w tym regionie. Tym sposobem, odnaleźli oni zaginione miasto ludu Purépecha. Rywalizującej z Aztekami cywilizacji prekolumbijskiej, która postawiła je blisko 1000 lat temu. Jeśli wierzyć wstępnym obliczeniom, to mierzy ono mniej więcej tyle co cały nowojorski Manhattan.

Badacze ze Stanowego Uniwersytetu Kolorado twierdzą, że odkrycie tych budowli tradycyjnymi metodami zajęło by około 20 lat. Tymczasem analogiczne badania przeprowadzone technologią LIDAR trwały blisko 2 dni i nie wymagały uszkodzenia roślin porastających pozostałości dawnej architektury.

Naukowcy twierdzą, że byli wstrząśnięci istnieniem tej budowli w samym centrum Meksyku. Na dodatek jeden z zespołów poruszających się we wspomnianym obszarze, przechodził 10 metrów od największej z odkrytych niedawno piramid. Jednak żaden z członków zespołu, nie miał o tym pojęcia. Ostatecznie, uważa się że odkryte niedawno miasto zawiera w sobie około 40 tysięcy fundamentów budowli. Stąd też wzięło się wcześniejsze porównanie tego miasta do Manhattanu.

Dalsze badania wskazały również na to, że nowoodkryte miasto było dwukrotnie większe od domniemanej stolicy tej kultury czyli miasta Tzintzuntzan. W szczytowym momencie miasto było zamieszkiwane przez około 100 tysięcy osób. Odnalezione miasto to w efekcie kolejny dowód na to, że prekolumbijska Ameryka była o wiele gęściej zaludniona niż wydawało się do tej pory. Monumentalność ich konstrukcji jest przyćmiewana chyba jedynie przez prędkość z jaką zostały one wchłonięte przez las. Oczywiście powodem dla takiego stanu rzeczy byli głównie Europejczycy, którzy wraz ze swoim przybyciem, przynieśli na te rejony również choroby które zabiły około 90% populacji wielkich miast obydwu Ameryk.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Codzienna aktualizacja wykresu rezonansu Schumanna:

https://www.disclosurenews.it/en/schumann-resonance-today-update/

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ