W czyje ręce polskie złoża?

Opublikowano: 14.10.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1080

Kulisy fuzji Orlenu z PGNiG, będącej największym przejęciem w historii III RP, skrywają wiele tajemnicy i budzą drugie tyle wątpliwości. Niektóre organizacje, jak np. Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych pytają, czy udziały skarbu państwa w tworzonym na naszych oczach koncernie multienergetycznym nie są zagrożone? Pojawiają się też głosy, że wspomniana fuzja może być wstępem do prywatyzacji strategicznych sektorów polskiej gospodarki. Milczenie polityków w tej sprawie i brak większego zainteresowania ze strony mediów budzi jeszcze więcej obaw. Z nielicznych wypowiedzi specjalistów branży energetycznej płynie jednak spójny przekaz – to wszystko dzieje się z myślą o przyszłości Polski, która potrzebuje prawdziwego giganta branży paliw, aby dokonać transformacji kraju w kierunku odnawialnych źródeł energii i tzw. zielonego ładu.
Takie komunikaty również budzą obawy Polaków, bowiem jasno wskazują kierunek całkowitego odejścia od energetyki opartej na węglu, który przecież jest jednym z największych bogactw naturalnych naszego kraju. Co więcej, przejmowana przez PKN Orlen spółka PGNiG dysponuje ponad dwiema setkami koncesji na wydobycie różnego rodzaju złóż i tu też pojawia się pytanie o to, kto będzie je eksploatował i czy nie ma groźby wrogiego przejęcia większości udziałów nowego koncernu przez obcy kapitał. Odpowiedzi na te wszystkie pytania żądają Polacy, którzy dziś tłumnie zjechali do Warszawy, aby protestować przed siedzibą PGNiG. Część z nich zakupiła wcześniej akcje spółki, dzięki czemu będą mogli oni wziąć udział w zamkniętym posiedzeniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, na którym ma zapaść ostateczna decyzja o fuzji z PKN Orlen.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.