W 2010 r. banki w USA odebrały milion domów

Opublikowano: 14.01.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 679

STANY ZJEDNOCZONE. W ubiegłym roku banki odebrały niewypłacalnym kredytobiorcom rekordową liczbę miliona domów. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez firmę RealtyTrack Inc. monitorującą rynek nieruchomości liczba ta byłaby o 250 tysięcy wyższa, gdyby nie to, że w 50 stanach toczy się prokuratorskie śledztwo, mające ustalić, czy nieruchomości nie zostały przejmowane bezprawnie, na podstawie fałszywych dokumentów. Gdy się ono zakończy, można spodziewać się gwałtownego wzrostu przejęć domów przez banki.

Jak podaje bloomberg.com, w sumie zawiadomienia o niewypłacalności, licytacji lub przejęciu przez bank w 2010 roku otrzymali właściciele 2 milionów 870 tysięcy nieruchomości, a więc o dwa procent więcej niż w 2009 roku (nawet pomimo zahamowania tych działań z powodu śledztwa pod koniec roku). Ponad połowa z tej liczby przypada na pięć stanów: Kalifornię (547 tys.), Florydę (485 tys.), Arizonę (156 tys.), Illinois (151 tys.) i Michigan (136 tys.). W sumie zagrożonych jest jednak 5 milionów nieruchomości, których właściciele nie wywiązują się terminowo ze spłat kredytów i pożyczek.

Jak twierdzi Rick Sharga, wiceprezes RealtyTrack, w 2011 roku liczba właścicieli, którzy otrzymają zawiadomienie o zajęciu zadłużonej nieruchomości wzrośnie jeszcze o 20 procent w porównaniu z rokiem 2010 i prawdopodobnie osiągnie szczyt. Jednocześnie ceny amerykańskich nieruchomości powinny w bieżącym roku osiągnąć dno, a pod koniec roku mogą być wyższe o 0,6 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.

Odkąd w 2006 roku zakończył się boom na rynku nieruchomości, około trzech milionów zostało z powodu niewypłacalności przejętych przez banki. Do 2013 roku może sięgnąć sześciu milionów. Średnie ceny domów spadły od szczytu w 2006 roku o 33 proc., zgodnie z indeksem S&P/Case-Shiller Index 20 miast.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. ManiekII 14.01.2011 17:29

    No i teraz banki odsprzedadzą te domy kosmitą, najlepiej z Marsa i za rozsądną cenę (tak żeby nie stracić bo w przeciwnym wypadku bank będzie niewypłacalny). Miłego pożyczania życzę FEDowi.

  2. user 14.01.2011 19:33

    Jak wygląda w europie sprawa z wekselami? Podobno amerykańskie banki pozbywają się (sprzedają?) oryginały, bez których nie mogą udowodnić nawet istnienia danego kredytu. Czy u nas wszystko działa w ten sam sposób?

  3. ManiekII 14.01.2011 20:01

    @user W UE jeszcze nie doszliśmy do tak zaawansowanej inżynieri bankowej u nas raczej państwa wystawiają takie weksle.

  4. che 15.01.2011 02:11

    A czy to prawda, że te amerykańskie domy z listewek i kartonu po 20 latach obligatoryjnie są niszczone ? Po to by “pobudzać rozwój”. Może to dlatego kilkunastoletnie domy przejęte przez banki są nic nie warte.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.