USA wracają do „dotychczasowych porządków”

Opublikowano: 05.02.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Amerykańska straż graniczna zezwoliła liniom lotniczym na przywrócenie przewozu pasażerów z krajów objętych dekretem imigracyjnym Trumpa. Ma to związek z wydanym w piątek przez sędziego federalnego w Seattle nakazem wstrzymania jego wykonywania – podaje kanał CNN, powołując się na źródło zaznajomione z sytuacją.

W piątek wieczorem federalny sędzia w Seattle w stanie Waszyngton nakazał administracji USA częściowe wstrzymanie wykonywania dekretu o ograniczeniach imigracyjnych podpisanego przed tygodniem przez prezydenta Donalda Trumpa. Swoim nakazem sędzia wstrzymał wykonywanie dekretu w całym kraju.

Jak przekazał CNN przedstawiciel jednej z czołowych linii lotniczych, straż graniczna zarządziła „powrót do dotychczasowych porządków”, tj. do stanu sprzed wejścia w życie prezydenckiego dekretu. Według informacji przewoźnika, straż graniczna pracuje nad „przywróceniem anulowanych wiz”.

Dekret Trumpa o ochronie USA od terroryzmu ma na celu niedopuszczenie, by do kraju przedostawali się radykalni islamiści. Swoim dokumentem Trump wstrzymał przyjmowanie na czas nieokreślony uchodźców z Syrii, i na okres 120 dni, uchodźców z innych krajów. Dekret wstrzymuje też na okres 90 dni wydawanie wiz obywatelom państw, które budzą „szczególne zaniepokojenie”. Mowa o obywatelach Iraku, Iranu, Syrii, Libii, Somalii, Sudanu i Jemenu.

Dekret Trumpa wywołał niejednoznaczną reakcję zarówno w USA, jak i na świecie. Członkowie Senatu z ramienia Partii Demokratycznej zamierzają wnieść projekt ustawy, która pozwoli cofnąć dekret. Prokuratorzy generalni 15 amerykańskich stanów określili decyzję Trumpa jako „bezprawną”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

15…. Hm, to chyba mniejszośc….. No tak, ale “postepowa mniejszośc, to jest wiekszość”.. według lewaków.