USA szykują przeniesienię ambasady do Jerozolimy

Opublikowano: 24.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 492

Donald Trump już realizuje jedną ze swoich obietnic wyborczych. Biały Dom poinformował, że prowadzone są już wstępne rozmowy w sprawie przeniesienia swojej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy, nieuznawanej na świecie stolicy Izraela.

Wschodnia część Jerozolimy pozostaje pod izraelską okupacją. Za czasów Baracka Obamy, Stany Zjednoczone nie popierały budowy osiedli żydowskich na terenach, które przynajmniej powinny należeć do Palestyńczyków, ale przymykały na to oko. Tymczasem nowy prezydent USA wielokrotnie dał do zrozumienia, że jest gorącym zwolennikiem Izraela.

Jeszcze przed jego inauguracją, Izrael zatwierdził budowę kolejnych osiedli we wschodniej Jerozolimie. Przeniesienie ambasady USA do tego miasta będzie oznaczało, że nowy amerykański rząd popiera okupację, uznaje izraelską stolicę i wyraża zgodę na budowę kolejnych żydowskich osad.

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych doskonale dogaduje się z Izraelem a przede wszystkim uznaje Iran jako zagrożenie dla całego świata. Nieoficjalnie mówi się, że zwycięstwo Trumpa oznacza koniec marzeń o powstaniu niezależnej Palestyny.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Rferl.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.