Tworzą zarodki „ludzi” bez plemnika i komórki jajowej

Opublikowano: 07.09.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2811

Od dekady naukowcy tworzą w laboratoriach syntetycznych ludzi, to znaczy stworzonych bez udziału komórek jajowych i nasienia. Proces ten opiera się na indukowaniu komórek macierzystych do wytworzenia ludzkiego embrionu.

„Naukowcy wyhodowali istotę, która bardzo przypomina wczesny embrion ludzki, bez użycia plemników, komórek jajowych ani macicy. Zespół Instytutu Weizmanna twierdzi, że ich „model embrionu”, wykonany przy użyciu komórek macierzystych, wygląda jak podręcznikowy przykład prawdziwego 14-dniowego ludzkiego zarodka. Uwolnił nawet hormony, które w laboratorium dały pozytywny wynik testu ciążowego” – informuje BBC.

Badania nad zarodkami są obciążone pod względem prawnym, etycznym i technicznym. Obecnie istnieje jednak szybko rozwijająca się dziedzina naśladująca naturalny rozwój zarodka. Wyniki badań, opublikowane w czasopiśmie „Nature”, izraelski zespół opisuje jako pierwszy „kompletny” model zarodka, który naśladuje wszystkie kluczowe struktury wyłaniające się we wczesnym zarodku.

„To naprawdę podręcznikowy obraz ludzkiego embrionu w 14. dniu życia” – mówi profesor Hanna, czego „wcześniej nie dokonano”. „Zamiast plemnika i komórki jajowej materiałem wyjściowym były naiwne komórki macierzyste, które przeprogramowano tak, aby mogły stać się dowolnym typem tkanki w organizmie”.

W niedługim czasie planuje się przyzwyczaić ludzi do hodowania ludzi w laboratoriach, aby około roku 2035 uprzemysłowić cały proces. W trakcie dekady będą więc musiały być zniesione ograniczenia etyczne, moralne i prawne, o czym dalej wspomina się w artykule BBC.

„W pracy nasuwa się również pytanie, czy rozwój zarodka można kontynuować po 14 dniach. Nie byłoby to nielegalne, nawet w Wielkiej Brytanii, ponieważ modele zarodków są prawnie odrębne od embrionów” – stwierdza otwarcie artykuł, komunikując, iż z prawnego punktu widzenia można hodować w laboratoriach ludzi i robić z nim cokolwiek, ponieważ takich humanoidów nie obejmują żadne ramy prawne.

Jak pisał jeden z globalistów Jacques Attali docelowo takie humanoidy miałyby być zapleczem do pozyskiwania organów do przeszczepów lub nową permanentną klasą podludzi wykorzystywanych do wszelkiego typu zadań.

Na podstawie: Nature.com, BBC.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Globalny wymiar wojny

2 komentarze

  1. Szwęda 07.09.2023 13:08

    A jak taki humanoid okaże się, że będzie przejawiał samoświadomość, emocje, uczucia itd., to nadal “ramy prawne” będą furtką do dokonywania na nich mordów w celach korzyści zapewne najbogatszych ludzi, którzy będą zamawiali/kupowali np. organy lub/i wykorzystywali ich np. seksualnie i w inne sposoby, które w przypadku prawdziwych ludzi są przestępstwem?

  2. Baltazar Bombka 07.09.2023 21:32

    Szwęda, a co to kogo obchodzi? Ciebie i tak nie będzie stać na takie “zwierzątko”, a tym ktorych będzie stać, nawet przez myśl nie przyjdzie że toto może mieć uczucia. Przypominają się czasy starożytnego Rzymu. Widocznie tęskno możnym do legalnego posiadania niewolników. W końcu ludzie się nie zmieniają, tylko otoczenie się zmienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.