Tureccy nacjonaliści w niemieckiej armii

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 468

Niemiecki Urząd Kontrwywiadu Wojskowego prowadzi postępowanie wobec czterech żołnierzy Bundeswehry. Są oni podejrzani o działalność na rzecz ruchu nacjonalistycznego związanego z turecką Partią Ruchu Narodowego. Zdaniem specjalistów wspomniani wojskowi najprawdopodobniej związani są również z funkcjonowaniem tureckiego wywiadu.

Wspomniany Urząd Kontrwywiadu Wojskowego odpowiedzialny jest za ochronę kontrwywiadowczą niemieckiej Bundeswehry. Na wniosek polityków postkomunistycznej partii Die Linke służba wszczęła postępowanie wobec czterech żołnierzy. Jeden z nich został określony mianem „pozbawionego lojalności wobec niemieckiej konstytucji”, z kolei trzech pozostałych miało prowadzić „radykalne działania”.

Przedstawiciele wspomnianego ugrupowania twierdzą, że od dłuższego czasu w Niemczech funkcjonowała „ekstremistyczna prawicowa grupa bandytów, kontrolowana przez turecki wywiad”. Pełnomocnik Die Linke ds. wewnętrznych, Ulla Jelpke, uważa tureckie grupy za poważne zagrożenie dla Niemiec. Zwraca w tym kontekście uwagę na organizowane przez nie ataki, a także obozy szkoleniowe połączone choćby z posługiwaniem się bronią palną.

Czterech żołnierzy tureckiego pochodzenia ma mieć związek z nacjonalistycznym i islamistycznym ruchem Ülkücü. Politycznie jest on związany z turecką Partią Ruchu Narodowego (MHP), czyli sojusznika rządzącej Turcją Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

Na podstawie: Ahvalnews.com, Ard.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o