To nie był sondaż poparcia dla partii politycznych

Opublikowano: 11.02.2024 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1953

Miała być „czysta woda”, a jest kolejna odsłona manipulacji. W programie „19.30” w szokujący sposób przedstawiono wynik sondażu. Internauci nie zostawiają suchej nitki na nowej TVP.

Pracownia United Surveys na zlecenie „Wirtualnej Polski” zapytała Polaków, kto ich zdaniem wygra nadchodzące wybory samorządowe. W sondażu Prawo i Sprawiedliwość (20,5 proc.) znalazło się za Koalicją Obywatelską (40,1 proc.) – czytamy na portalu WP.pl.

W sondażu zadano Polakom pytanie: „Kto Pana/Pani zdaniem wygra najbliższe wybory samorządowe?”.

Najwięcej respondentów nie ma wątpliwości, że zwycięży KO – taką odpowiedź wskazało 40,1 proc. badanych. „Na drugim miejscu – największa niespodzianka. 22,8 proc. ankietowanych nie wie, kto wygra. Z kolei w zwycięstwo PiS wierzy 20,5 proc. badanych” – czytamy w opublikowanej w sobotę informacji.

Jak wyjaśniono, 13,8 proc. ankietowanych jest zdania, że kwietniowe wybory samorządowe wygra Trzecia Droga. „Kolejne miejsce zajęła Konfederacja – z wynikiem 2,5 proc. głosów respondentów. Jeszcze mniej wiary badani pokładają w sukces Lewicy – tę formację wytypowało raptem 0,3 proc. ankietowanych” – napisano.

„Rozkładając wiarę w wyborczy sukces na sympatyków poszczególnych ugrupowań, widzimy, że wyborcy PiS-u niezmiennie wierzą w sukces swojego ugrupowania (łącznie aż 61 proc. odpowiedzi). Tak samo jest z wyborcami KO. 73 proc. sympatyków Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że dowodzone przez Tuska ugrupowanie zwycięży w kwietniu” – czytamy na portalu Wp.pl. Jak zaznaczono, „w ostateczny sukces KO wróżą także sympatycy Trzeciej Drogi (49 proc.), Lewicy – wynik zbliżony do wyborców KO – 72 proc.”.

Także wśród wyborców Konfederacji panuje przekonanie, że w wyborach samorządowych wygra Koalicja Obywatelska. Taką odpowiedź wskazało 29 proc. sympatyków stronnictwa.

Tymczasem sondaż, w którym zapytano uczestników, kto ich zdaniem wygra wybory samorządowego, nowa TVP przedstawiła jako sondaż poparcia partii politycznych.

„Ponad 40 proc. poparcia dla Koalicji Obywatelskiej i połowa mniej dla Prawa i Sprawiedliwości na niecałe dwa miesiące przed wyborami samorządowymi. To wynik najnowszego sondażu United Surveys dla »Wirtualnej Polski«” – powiedział prowadzący sobotnie wydanie „19:30” Zbigniew Łuczyński.

Manipulację zastosowano na wielu poziomach, bo przygotowano także odpowiednią grafikę, którą podpisano: „Poparcie dla partii politycznych w wyborach samorządowych”. W sobotę sondaż w ten sam zmanipulowany i propagandowy sposób „grzano” na antenie TVP Info, która podobno funkcjonuje w „nowej, odświeżonej, uczciwej i informacyjnej formie” (to cytat z Pawła Moskalewicza, zastępcy szefa TAI ds. TVP Info). Prawda jest jednak taka, że funkcjonuje co najwyżej w nowej formie, ale w uczciwej – absolutnie nie.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. joel 11.02.2024 19:10

    Sami Swoi Tusk Kaczyński – parodia

    https://youtu.be/fbA6nWG-c9g

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.