Dr Epstein porównał Google do dyktatora z wielką władzą

Opublikowano: 17.09.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1964

Spoglądając na to, co obecnie dzieje się w mediach, i mam tutaj na myśli media różnego rodzaju, czy to te internetowe, telewizyjne, radiowe czy prasowe, to w większości z nich poziom manipulacji osiąga większe „wyrafinowanie”, aniżeli za czasów III Rzeszy i niemieckiego ministra propagandy Josepha Goebbelsa. Można napisać, że za dzisiejszymi „wiadomościami”, „faktami”, czy „informacjami” stoją „liczni Goebbelsi”. Natomiast od nas zależy, czy uda im się „zgwałcić nasze umysły”.

Piszemy o tym, ponieważ dr Robert Epstein, badacz z Amerykańskiego Instytutu Badań Behawioralnych i Technologii, ostrzega przed zdolnością korporacji Google do kontrolowania polityki publicznej. Ostrzega również, że firma ta kreuje „huśtawki wyborów” i „pierze mózgi” naszych dzieci. Dalej dodaje: „metody stosowane przez Google są efemeryczne i nie pozostawiają po sobie śladu papieru, co bardzo utrudnia śledzenie i udowadnianie, że używają ludzi jako pionków, manipulując nami za pomocą sposobów, którym nie możemy przeciwdziałać”.

Badania przeprowadzone przez Epsteina i współpracowników wykazały, że stronnicze wyniki wyszukiwania mogą zmienić opinie ludzi i preferencje wyborcze, zmieniając opinie niezdecydowanych wyborców o 20 procent do 80 procent w niektórych grupach demograficznych. I tutaj wtrącę, ponieważ tak ważnym jest, aby czytać wartościowe książki, „trenować” nasz umysł, gdyż to zagwarantuje nam „wolność” i „nietykalność” ze strony „współczesnych prób manipulowania ludźmi”.

Dr Robert Epstein podkreśla, że pierwszym i podstawowym krokiem, prowadzącym do uwolnienia się od dyktatury Google jest rozpoznanie, że manipulacja ma miejsce, następny polega na świadomej rezygnacji z usług Google w jak największym stopniu, poprzez ochronę prywatności w internecie. Szanujcie swoją prywatność, to jest wasze życie a nie telenowela dla „wszystkich”. Zawsze najważniejsze jest skupienie się na sobie, a nie na kreowaniu jakieś „wizji” siebie w „cyberświecie”. Wizji, która jakże często odbiega od rzeczywistości.

Kolejna kwestia, otóż Google ma moc manipulowania tym, co widzisz w internecie, kierując do ciebie określone reklamy i zakopując wyniki wyszukiwania, których woleliby, abyś nie widział. To się nazywa „cenzura”, ale czy może nas to dziwić? W XXI wieku jedną z najpotężniejszych broni, a może i najpotężniejszą, jest „kontrolowanie obiegu informacji”, jest „decydowanie co jest prawdą, a co prawdą nie jest”. To właśnie jest współczesna „niewidzialna władza”.

Tę „niewidzialną władzę” kreuje „wielka czwórka”, czyli Facebook, Twitter, Google i Amazon. Dr Robert Epstein, wyszkolony na Harvardzie psycholog, który założył Cambridge Center for Behavioral Studies, porównał Google do dyktatora o bezprecedensowej władzy, ponieważ opiera się na technikach manipulacji, które nigdy wcześniej nie istniały w historii ludzkości. Darmowe usługi, które świadczą, naprawdę nie są darmowe. „Płacisz za nie swoją wolnością” – ostrzega.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Eschatologia.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.