Staj wyjątkowy w północnych Włoszech

Opublikowano: 19.05.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1751

Północne Włochy zmagają się z katastrofalnymi powodziami spowodowanymi długotrwałymi, intensywnymi opadami deszczu. Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła już dziewięć, a 28 tysięcy osób zostało ewakuowanych z terenów dotkniętych kataklizmem.

Ponad 30 miast, zwłaszcza w regionie Emilia-Romania, znalazło się w epicentrum powodzi. Ponad 20 rzek wezbrało, powodując znaczne zniszczenia. Kilka miast zostało odizolowanych, a ruch drogowy na lokalnych trasach i regionalne połączenia kolejowe zostały wstrzymane na wielu odcinkach torów. Zgodnie z raportami dziennika „Il Messaggero”, w ciągu ostatnich 48 godzin spadło rekordowe 300 mm deszczu, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni obserwujemy spadek deszczu przekraczającego siedmiomiesięczną normę.

Gubernator regionu, Stefano Bonacchini, porównał obecną sytuację do trzęsienia ziemi. Departament Ochrony Ludności ogłosił najwyższy (czerwony) poziom zagrożenia w regionie Emilia-Romania z powodu złej pogody. W odpowiedzi na rosnącą katastrofę, rząd Włoch ogłosił stan wyjątkowy.

Katastrofalne powodzie wpłynęły również na lokalną gospodarkę. Minister rolnictwa, Francesco Lollobrigida, miał trudności z określeniem ostatecznej wielkości szkód wyrządzonych lokalnym gospodarstwom rolnym. Znane na całym świecie Mistrzostwa Świata Formuły 1 również odczuły skutki ekstremalnej pogody, zdecydowano o odwołaniu wyścigu w Imola.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.