Serbia krytykuje naciski Unii Europejskiej

Opublikowano: 10.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 202

Serbskie wojsko nie weźmie udziału w rozpoczynających się dzisiaj białorusko-rosyjskich manewrach wojskowych na poligonie pod Brześciem. Tamtejszy minister obrony narodowej, Aleksandar Vulin, przyznał otwarcie, że decyzja jego kraju ma związek z naciskami ze strony Unii Europejskiej. Belgrad oskarża dodatkowo Brukselę o inicjowanie coraz częstszych ataków na Serbię.

Manewry na poligonie pod białoruskim Brześciem zaczynają się dzisiaj i potrwają do 15 września. Odbędą się one pod hasłem „Słowiańskie Braterstwo 2020”, a poza białoruskim wojskiem wezmą w nich udział także siły zbrojne Federacji Rosyjskiej. Dzień przed manewrami swój udział w nich odwołała Serbia, która także jest regularnym uczestnikiem białorusko-rosyjskich ćwiczeń.

Serbski resort obrony nie pozostawił w tej kwestii złudzeń. Vulin zapowiedział zawieszenie udziału serbskich jednostek we wszystkich manewrach wojskowych przez najbliższe sześć miesięcy. Ma to mieć związek z trwającymi od dłuższego czasu unijnymi naciskami. Z tego powodu szef serbskiego resortu obrony zarzucił Brukseli histerię i coraz częstsze organizowanie ataków skierowanych przeciwko Belgradowi.

Zawieszenie udziału armii Serbii w manewrach wojskowych dotyczy wszelkich form tego typu aktywności. Serbowie nie będą więc uczestniczyć w ćwiczeniach organizowanych zarówno przez Rosję i Białoruś, jak i Chińską Republikę Ludową, Stany Zjednoczone czy NATO.

Na podstawie: Danas.rs, Euractiv.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o