Rząd Kanady wiedział o ingerencji ChRL w proces wyborczy

Opublikowano: 02.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1317

Premier Justin Trudeau otrzymał „wiele” raportów wywiadu dotyczących ingerencji Pekinu w wyborach federalnych w Kanadzie w 2019 i 2021 roku – potwierdził doradca Trudeau ds. wywiadu i bezpieczeństwa przed komisją powołaną dla zbadania sprawy.

Jody Thomas zeznawała przed grupą posłów, którzy rozpoczęli przesłuchania w listopadzie zeszłego roku w odpowiedzi na rewelacje zawarte w doniesieniach portalu „Global News”, o rozległej chińskiej kampanii ingerowania w kanadyjskie wybory.

Odpowiadając na pytania parlamentarzystów, Thomas potwierdziła, że od stycznia 2022 r. Trudeau i niektórzy członkowie jego gabinetu otrzymali szereg raportów na temat chińskiej ingerencji w wybory w 2019 i 2021 r.

Thomas nie potwierdziła, czy Trudeau przeczytał notatkę, ale powiedziała, że wielu jego ministrów „prawdopodobnie” ją otrzymało. Jak dotąd były minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair jest jedynym członkiem gabinetu Trudeau, który potwierdza otrzymanie dokumentu. Blair powiedział, że nie może omawiać jego treści.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.