Rząd Kanady rozważa etykiety energetyczne na domach

Opublikowano: 28.08.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1563

Według „Blacklock’s Reporter” Privy Council zapytała nabywców domów, czy życzą sobie etykiet EnerGuide na domach, zwłaszcza w czasie gdy wysokie są koszty ogrzewania.

„Wielu respondentów uważało, że oszczędzanie na kosztach energii jest najwyższym priorytetem i jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania i wysoką stopę inflacji” – stwierdzono w raporcie „Continous Qualitative Data Collection of Canadians’ Views”.

Rząd zapłacił The Strategic Counsel 2,4 miliona dolarów kanadyjskich, aby zapytać ludzi, czy chcą wiedzieć, czy etykiety EnerGuide widniejące na urządzeniach takich jak lodówki powinny również znajdować się na domach. „Chociaż kilku uważało to za ważne, niewielu uważało, że będzie to krytyczny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie, wierząc, że zawsze będą mogli w przyszłości wprowadzić ulepszenia w zakresie efektywności energetycznej”.

Ustawa o efektywności energetycznej z 1992 r. nakładała na producentów urządzeń obowiązek umieszczania etykiety EnerGuide na wszystkich głównych urządzeniach sprzedawanych lub leasingowanych w Kanadzie. Ustawa nigdy nie miała zastosowania do budynków. „Kanada pozostaje w tyle za innymi krajami pod względem efektywności energetycznej” – zeznała Laverne Dalgleish, kanadyjska doradczyni Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej. „Wiele krajów Unii Europejskiej ma obecnie obowiązek posiadania w holu tablicy informującej o zużyciu energii. Właściciele budynków są tego świadomi”.

Również w Polsce w przypadku wynajmowania lub sprzedaży nieruchomości trzeba uzyskać jej ocenę energetyczną.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.