Rozpoczęto dochodzenie ws. impeachmentu Bidena

Opublikowano: 13.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1529

Speaker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy ogłosił 12 września, że ​​Izba rozpocznie dochodzenie w sprawie impeachmentu, aby zbadać możliwe zaangażowanie prezydenta Joe Bidena w interesy jego syna Huntera Bidena.

„Republikanie Izby Reprezentantów odkryli poważne i wiarygodne zarzuty dotyczące postępowania prezydenta Bidena. Podsumowując, zarzuty te dają obraz kultury korupcji” – powiedział McCarthy. „Dzisiaj polecam naszej komisji Izby Reprezentantów wszczęcie formalnego śledztwa w sprawie impeachmentu wobec prezydenta Joe Bidena. Ten logiczny kolejny krok da naszym komisjom pełne uprawnienia do gromadzenia wszystkich faktów i odpowiedzi dla amerykańskiego społeczeństwa” – kontynuował McCarthy. Na zakończenie swojego oświadczenia McCarthy odmówił odpowiedzi na pytania reporterów.

Oświadczenie McCarthy’ego to już drugi przypadek wszczęcia śledztwa w sprawie impeachmentu w związku z działalnością biznesową Huntera Bidena. Pierwsza, impeachment prezydenta Donalda Trumpa, dotyczyła jego prośby skierowanej do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o zbadanie pracy Huntera Bidena dla ukraińskiego giganta gazowego Burisma. Senat oczyścił Trumpa ze wszystkich zarzutów.

Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów prowadzi dochodzenie w sprawie rodziny Bidenów i ich rzekomych planów prowadzenia działalności gospodarczej za granicą. Według konserwatywnej organizacji non-profit Southeastern Legal Foundation, agencja przyznała w sierpniu, że przechowuje dużą liczbę e-maili wysłanych według doniesień przez prezydenta Joe Bidena na pseudonimowe konta e-mail, gdy był on wiceprezydentem.

Grupa złożyła pozew przeciwko NARA, zmuszając agencję do przekazania około 5400 e-maili potencjalnie powiązanych z fałszywymi kontami e-mail, które rzekomo zostały wysłane z trzech osobistych pseudonimowych kont e-mail: Robin Ware, Robert L. Peters i JRB Ware.

Oświadczenie McCarthy’ego nadeszło w dniu, w którym Izba wznowiła obrady po prawie siedmiotygodniowej przerwie letniej. Jeżeli Izba i Senat nie będą w stanie przyjąć 12 wymaganych ustaw budżetowych na finansowanie operacji po 30 września, czyli po zakończeniu roku budżetowego, upłynie również 19 dni od zawieszenia działalności rządu.

McCarthy zarzucił, że prezydent Biden okłamał naród amerykański w sprawie swojej wiedzy na temat zagranicznych interesów biznesowych jego rodziny. Speaker powiedział, że świadkowie zeznali, że prezydent Biden brał udział w szeregu rozmów telefonicznych i podjął inne działania, w wyniku których na konta firmowe Huntera Bidena i jego partnerów biznesowych napłynęły miliony dolarów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 13.09.2023 21:15

    I tak się wywinie. Chyba że przestanie być ,,przydatny,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.