Zamkną w więzieniu świadka zeznającego ws. Huntera Bidena?

Opublikowano: 31.07.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2543

Z dokumentów sądowych wynika, że Departament Sprawiedliwości USA naciska na sędziego federalnego, aby uwięziono świadka Huntera Bidena, Devona Archera, kilka dni przed jego gorąco oczekiwanym zeznaniem w Kongresie.

W sobotę prokuratorzy federalni z Manhattanu złożyli pismo do sędziego z prośbą o wyznaczenie daty rozpoczęcia odbywania przez Archera rocznej kary ws. o oszustwo, która nie ma związku z innymi skandalami Huntera. Wniosek pojawił się niecały tydzień po tym, jak Drugi Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok skazujący Archera z 2018 r. za dwa zarzuty popełnienia przestępstwa za jego udział w spisku mającym na celu oszukanie plemienia rdzennych Amerykanów. Archer ma zeznawać dzisiaj przed Komisją Nadzoru Izby Reprezentantów.

„Archer, który ma w poniedziałek złożyć zeznanie za zamkniętymi drzwiami w Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów ws. Bidena, kwestionuje wyrok skazujący. Jego adwokat Matthew Schwartz powiedział, że do środy złoży formalną odpowiedź na wniosek biura prokuratora USA i zauważył, że jego klient nadal będzie zeznawał zgodnie z planem, pomimo zarzutów, że list Departamentu Sprawiedliwości jest taktyką zastraszania. […] W 2009 roku Archer, Biden i Christopher Heinz byli współzałożycielami firmy inwestycyjnej i doradczej Rosemont Seneca Partners, którą pierwszy syn [prezydenta] wykorzystywał jako narzędzie wielu swoich zagranicznych przedsięwzięć biznesowych. Oczekuje się, że Archer zezna, że ​​Hunter Biden dzwonił do swojego ojca, ówczesnego wiceprezydenta Joe Bidena, podczas różnych spotkań z zagranicznymi partnerami” – pisze dziennik „New York Post”.

„Zdajemy sobie sprawę ze spekulacji, że weekendowa prośba Departamentu Sprawiedliwości o przekazanie pana Archera do więzienia jest próbą zastraszenia go przez administrację Bidena przed spotkaniem z Komisją Nadzoru Izby Reprezentantów” – powiedział adwokat Archera, Matthew Schwartz. „Żeby było jasne, pan Archer nie zgadza się z tymi spekulacjami [o zastarszaniu]” – dodał Schwartz. „W każdym razie pan Archer zrobi to, co planował od samego początku, czyli pojawi się w poniedziałek i szczerze odpowie na pytania zadane mu przez śledczych Kongresu”.

Departament Sprawiedliwości odpowiedział na zarzuty zastraszania: „Żeby było jasne, rząd nie żąda (i nigdy nie żądał), aby oskarżony poddał się [karze] przed złożeniem zeznań w Kongresie” – czytamy w niedzielnym zgłoszeniu. „W celu uniknięcia wszelkich wątpliwości, rząd prosi, aby jakakolwiek data jego przekazania, jeśli sąd zarządzi taką datę, została ustalona po zakończeniu zeznań oskarżonego w Kongresie”.

Autorstwo: Tyler Durden
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 31.07.2023 16:59

    Raczej ,,żywy,,nie dotrwa…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.