Rozpoczęła się deindustrializacja Polski

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2859

Polska staje się świadkiem masowych zwolnień w przemyśle, a zagraniczne koncerny przenoszą coraz częściej produkcję poza granice kraju. Czy to pech Donalda Tuska, za którego rządów zawsze rośnie bezrobocie? A może to celowe działanie UE mające na celu osłabienie polskiej gospodarki?

Obserwujemy niepokojące zjawisko, w którym kolejne polskie firmy ogłaszają zamiar zwolnienia setek, a nawet tysięcy pracowników. Niemieckie i amerykańskie giganty zamykają swoje zakłady w Olsztynie i Płocku. Przykładowo koncern Michelin przenosi się do Rumunii, a PepsiCo przenosi etaty z Krakowa do Indii. Czy to przypadek, czy może skutek celowego działania decydentów unijnych mającego na celu osłabienie polskiej konkurencyjności i przez to skłonienie biznesu do opuszczenia naszego kraju?

Gdyby słuchać tego, co mówią polscy politycy, można uznać, że długoterminowe perspektywy dla Polski są dramatycznie złe. Co ciekawe prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk wspólnie przekonują, że atak Rosji na Polskę jest tylko kwestią czasu. Tusk rozprawia o „czasach przedwojennych” i groźnie marszczy brwi z telewizora.

Polskie władze, które ukochały straszenie polskich obywateli od zorganizowanej przez nich pandemii tak zwanego covida, zapomniały, że deklaracje polityków o zbliżającej się wojnie słyszą też zarządzający międzynarodowymi korporacjami. Pozostawanie z biznesem w kraju, który zdaniem jego rządzących zostanie wkrótce zniszczony, jest po prostu nieracjonalne. Ale powodów, aby uciekać z Polski, jest więcej.

Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej. Eksperci wskazują, że to efekt polityki dekarbonizacji narzuconej przez Unię Europejską. Koszty produkcji stają się dla wielu firm zbyt wysokie, zmuszając je do przenoszenia działalności tam, gdzie energia jest tańsza. Polskie władze, zamiast przeciwstawiać się tej szkodliwej polityce, wydają się bezradne.

Pojawia się pytanie, czy za tymi zwolnieniami i upadkami firm nie kryje się celowe działanie mające na celu osłabienie polskiej gospodarki. Niektórzy twierdzą, że chodzi o wypchnięcie kolejnych mas Polaków za granicę, co pozwoliłoby na kontrolowane zubożenie społeczeństwa i ograniczenie jego oczekiwań. Takie teorie nie są bezpodstawne, biorąc pod uwagę wypowiedzi byłego premiera Donalda Tuska, który ostrzegał o zbliżającej się wojnie.

Niestety, polskie władze zdają się bezczynnie przyglądać procesowi deindustrializacji, jaki został zaordynowany w Unii Europejskiej. Zamiast szukać rozwiązań, które mogłyby zatrzymać odpływ firm i miejsc pracy, rząd koncentruje się na innych kwestiach, takich jak aborcja czy pigułka „dzień po”. Tymczasem kolejne masy Polaków tracą pracę, a konieczność emigracji staje się coraz bardziej realna.

Czy deindustrializacja Polski poprzez Zielony Ład to rzeczywiście przypadek, czy może zaplanowane działanie mające na celu osłabienie polskiej gospodarki na zlecenie Niemiec i wypchnięcie Polaków za granicę? To pytanie, na które warto szukać odpowiedzi, zanim będzie za późno.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. pikpok 20.04.2024 15:00

  Taka sama sytuacja jest we Francji czy Niemczech skąd globalne pasożytdy przenoszą produkcje do Azji, gdzie korzystają z tanich rosyjskich surowców. https://wolnemedia.net/wedlug-mfw-gospodarka-rosji-wzrosnie-o-32/

 2. Szwęda 20.04.2024 18:11

  “polskie władze”… nie ma żadnych polskich władz! Proszę nie siać dezinformacji!

 3. emigrant001 20.04.2024 19:44

  ekologiczne sankcje na dobrobyt:) też bardzo mi przykro, że muszę żyć wśród idiotów. Tym razem nie ma gdzie blisko uciec:) Najbliżej Tajlandia:)
  Naiwność i brak wyobraźni tzw. wyborców tylko ułatwiają beztroskie życie pasożydów. Zawsze wygrywa POPIS:)

 4. Bruce Lee 20.04.2024 20:32

  Gdybym był młody i zdrowszy to bym się udał do Portugalii ,o ile mógłbym tam mieszkać i mieć co jeść i nie być bezdomnym.A co do meritum (tematu)to jest to tzw błędne koło i perpetum mobile bo kolejne odchodzące z Pl firmy zachęcają inne ,itd,a jeszcze inne tu nie zainwestują.Niestety obawiam się ,że Tusk prawdę mówi.

 5. emigrant001 21.04.2024 00:11

  Portugalia to również unijna dezintegracja. Raczej bieda:)
  tusk nigdy nie mówi prawdy:)

 6. replikant3d 21.04.2024 10:20

  Bruce Lee, jedyne kierunki obecnie do emigracji to Rosja ,Chiny, Norwegia, Węgry, czy Indie. Pozostałe kraje ,,zachodu,, pikują w dół gospodarczo razem z nami.

 7. Stary Kulas 21.04.2024 12:42

  @replikant3d
  Chiny nie wpuszczają cudzoziemców. Trzeba mieć zatrudnienie lub kształcić się żeby dostać wizę. Prawa stałego pobytu nie dostaje się nawet po zawarciu związku małżeńskiego z obywatelem Chin, można tam mieszkać dopóki jest się w związku. W Chinach nie można mieć podwójnego obywatelstwa i jak chcesz mieć chińskie to musisz zrzec się pozostałych.
  Jak jest w innych wymienionych państwach nie wiem.

 8. Dandi1981 21.04.2024 19:24

  Morawiecki sie okaszczyl zeby itel fabryke zbudowal ,a rudy dal im takie waynki ze zawineli do berlina, rudy jest przeciw inwestycja rozwojowi polski bo to niemiec i ich interesy obsluguje by polska nie zagrazala niemca

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.