Producent dżinsów zamyka zakład

Opublikowano: 05.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2151

Tylko do połowy czerwca potrwa produkcja w zakładzie Levi Strauss w Płocku.

Do końca listopada zakład zostanie całkowicie zamknięty. Koncern ogłosił tę decyzję nagle. Motywuje ją stale rosnącymi cenami energii. Pracę straci 650 osób.

Zakład koncernu Levi Strauss działa w Płocku od 1992 roku. Do niedawna nic nie wskazywało na zamiary zamknięcia tutejszego oddziału firmy. – „Stało się to nagle. Raczej spodziewaliśmy się redukcji etatów czy zmniejszenia produkcji. Niestety, zapadła decyzja o zamknięciu” – mówi Agnieszka Słoniec z zakładowej „Solidarności”, do którego to związku należy niemal połowa pracowników.

Przewodniczący Zarządu Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”, Andrzej Burnat, dodaje: „Wiele osób pracuje w fabryce od dziesięcioleci. To osoby, które mają ponad 50 lat. Im bardzo trudno będzie znaleźć nową pracę. Dlatego, mimo że warunki pracy w zakładzie w ostatnich latach były trudne, dla nich zamknięcie fabryki to jest dramat”.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 05.04.2024 14:34

  A cena prądu to dopiero początek. W ciągu kilku lat ma być wprowadzona w firmach druga księgowość obliczająca ślad węglowy całego procesu.

 2. kufel10 05.04.2024 20:39

  Nagle to pewnie przez szczepionkę ? Jakiś foliarz może to zweryfikować?

 3. pikpok 05.04.2024 20:55

  Mafia pasożytdnicza załatwiła europejczyków na cacy. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2024/04/01/ciag-dalszy-rozmowy-o-przyszlosci-polskiej-energetyki/#comments
  A ,,tresowane małpy” dalej zadowolone, bo jak przyjdzie co do czego to i tak “jakoś” sobie przecież poradzą.

 4. Katarzyna TG 05.04.2024 21:13

  > W ciągu kilku lat ma być wprowadzona w firmach druga księgowość obliczająca ślad węglowy całego procesu.

  O ile te firmy w ogóle dożyją tego momentu, co wcale nie jest oczywiste. Szokowy wzrost cen prądu = inflacja = pogorszenie warunków prowadzenia (jakiegokolwiek) biznesu = bieda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.