Robo-taksówki powodują chaos w ruchu drogowym w Austin

Opublikowano: 27.09.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1978

Witamy w przyszłości opanowanej przez sztuczną inteligencję. 17 września co najmniej 20 autonomicznych robo-taksówek firmy Cruise spowodowało zamieszanie na ulicy w centrum Austin w Teksasie.

Obecnie nie wiadomo, co było przyczyną korka, ale „Yahoo News” zacytowało rzecznika firmy Cruise, który powiedział, że roboty-taksówki „miały problemy z nawigacją z powodu dużego ruchu pieszego i pojazdów w okolicy”.

Jeden z użytkowników „X” spekulował: „Nic nie mówią o zhakowaniu, podobnie jak tuzina robotów AI, które wszystkie jadą w to samo miejsce w tym samym czasie, bez konkretnego powodu”.

„Podejrzewam, że mamy tu do czynienia z jakimś szaleństwem. Korek drogowy może blokować autonomiczne samochody na tyle długo, aby spowodować nagromadzenie się wielu samochodów, a właśnie to widzimy w korku spowodowanym przez człowieka. Niektórzy mogą chcieć, aby ta technologia zyskała złą reputację. Albo ktoś się dobrze bawi w leniwą noc” – stwierdził inny użytkownik „X”.

W ostatnich miesiącach grupy przeciwne sztucznej inteligencji przeprowadziły ataki typu „coning” na samochody autonomiczne. Kilka tygodni temu zauważyliśmy, że „rozpoczęła się krucjata AI” wymierzona przeciwko robotom-taksówkom.

Na podstawie: UK.News.Yahoo.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.