Republika hamburgerowa

Opublikowano: 27.01.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 416

W Żywcu, z pompą należną epokowym wydarzeniom, odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w tym mieście… restauracji McDonald’s. Żeby okazać wdzięczność inwestorowi, władze miasta wysłały na nie swoich przedstawicieli.

W barze szybkiej obsługi pracę znajdzie ok. 50 osób. Niestety, co chyba jest dla wszystkich oczywiste, nie będzie to praca zbyt dobrze płatna. Równie wątpliwa jest jakość posiłków serwowanych przez słynną sieć fast foodów. A w związku z tym, że otwarcie filii amerykańskiego giganta może spowodować kłopoty lokalnych, mniejszych restauracji, pytania o wartość dodaną, którą ma przynieść ze sobą inwestycja, są bardzo zasadne.

Tym bardziej zdumiewa przyjęcie, jakie zgotowały jej lokalne elity. Obecność oficjeli na otwarciu zagranicznego baru – na dodatek identycznego jak dziesiątki tysięcy na świecie i setki w Polsce – budzi nieodparte skojarzenia z czasami początków kolonizacji, gdy elity plemienne dawały się omamić błyskotkami przywożonymi przez białego człowieka. Błogosławieństwo udzielone przez księdza restauracji, w której będzie serwowane jedzenie delikatnie mówiąc nieszczególnie zdrowe, musi bulwersować, szczególnie osoby wierzące. Niestety, po niedawnej prywatyzacji terenów w Tatrach to kolejny dowód na to, że Polska w dużej mierze przypomina upadłe bananowe republiki z Ameryki Łacińskiej. Jednak fakt, że uprawy banana nie są w Polsce zbyt popularne, nakazuje poszukać innej nazwy dla naszego kraju. Może „republika hamburgerowa”?

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. luzak1977 27.01.2015 09:07

  “Restauracja” McDonald’s – ale to jest “śmiszne” 🙂

 2. dagome12345 27.01.2015 09:31

  Nie uwierzyłem w ten artykuł, ale w necie faktycznie jest o tym info.
  Byli tam radni, ksiądz z wodą święconą oraz góralska łorkiestra 😉

  Dobrze ,że w tych “restauracjach” należących do wielkich zachodnich koncernów nadal jest za drogo dla przeciętnej rodziny w Polsce. Chociaż z drugiej strony, czym się różni sero-podobny ser z chemią , szynko-podobna szynka , chlebo-podobny chleb, jagurto-podobny jogurt itd. od dań serwowanych w McShit-cie ? Niestety większość polaków kieruje się ceną w czasie zakupów( nie mają wystarczającej ilości gotówki w portfelu) i dokonuje ich w “tanich” dyskontach gdzie cenę robi się sprzedając produkty “-podobne” do naturalnych.

 3. agama 27.01.2015 11:43

  Restauracja dla biedoty

 4. Szaman 27.01.2015 13:18

  Ja bym zapytał ile ta hałastra dostała premii za tą “darmową” (bo z pieniędzy podatnika) reklamę od “inwestora”(per monopolisty).

 5. manriusz 27.01.2015 16:44

  Świat absurdów.MD to restauracja a ślimak to ryba.Bar mleczny to … czekam na sugestie.

 6. dinozaur 27.01.2015 18:08

  Le pub “Mleczny” Michelin(był tu) under star? Kombinuję jak dodać ekskluzywności
  super komentarz z obywatela. Brakuje dodać ze MC stworzy nowe miejsca pracy w mieście jak: klubu fitness, kardiologiczne itd. Choć największą bekę miałem z kropidła i ogólne całej świty. Jeszcze sobie wypłacą nagrody i nadgodziny. Jak znam j. polski taka sytuację nazywamy ” farsą” choć podpada pod groteskę!

 7. jeszcze 27.01.2015 21:06

  No cóż, Żywiec stał się teraz światowym miastem 😉

 8. kozik 28.01.2015 09:15

  Może urzędnicy dowiedzieli się, że BEZ ŻYWCA NIE MA HAMBURGERA;)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.