Rekordowa liczba terrorystów w więzieniach

Opublikowano: 28.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

W europejskich więzieniach siedzi rekordowa liczba terrorystów, wynika z raportu International Center for the Study of Radicalisation.

Jest ich obecnie ponad 1400, a do tego dodać trzeba jeszcze 1600 osób, które są „pod nadzorem ze względu na oznaki radykalizacji”. Wśród analizowanych 10 europejskich krajów nie ma niestety Niemiec, które nie podają danych na temat więźniów, więc prawdziwa liczba więzionych za terroryzm jest z pewnością większa o przynajmniej kilkaset osób.

Połowa skazanych za terroryzm przebywa w więzieniach francuskich – 549 osób, dalej w Hiszpanii – 329 osób, w Wielkiej Brytanii – 238 i w Belgii – 136.

Wśród skazanych aż 82% (1160 osób) to dżihadyści, 7% to terroryści skrajnej prawicy, poniżej 1% to skrajna lewica (głównie z Grecji), a 10% to terroryści nacjonalistyczni (baskijska ETA, kurdyjska PKK) oraz osoby o nieustalonej ideologii. Rośnie liczba kobiet skazywanych za terroryzm, ale nadal jest ich mniej niż 10% ogółu.

Autorzy zwracają uwagę, że coraz poważniejszy jest problem radykalizacji w więzieniach. Spośród ponad 1600 osób, które są pod obserwacją ze względu na radykalizm, aż 54% (około 870) trafiło do więzienia za zwykłe przestępstwa kryminalne.

Różne kraje stosują różne sposoby zapobiegania radykalizacji innych więźniów. Holandia gromadzi wszystkich skazanych za terroryzm razem. Belgia, Anglia i Francja w specjalnych więzieniach gromadzą razem i izolują od innych więźniów najbardziej niebezpiecznych terrorystów, reszta przemieszana jest z więźniami kryminalnymi. Hiszpania izoluje skazanych za terroryzm od pozostałych więźniów. Według autorów raportu nie ma jednego optymalnego sposobu postępowania z terrorystami, nie zalecają więc przyjęcia jednolitej metody.

Autorstwo: (gl)
Na podstawie: ISCR.info
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o