Lider Hezbollahu wezwał do zabijania homoseksualistów

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1452

W telewizyjnym przemówieniu przywódca libańskiego Hezbollahu potępił stosunki homoseksualne i uznał, że „homoseksualista nawet w stanie wolnym powinien zostać zabity”. Wystąpienie i słowa lider libańskiego ruchu Hezbollahn Hassana Nasrallaha, odebrano bardzo „poważnie”.

Nasrallah przemawiał w sobotę 29 lipca z okazji dorocznych obchodów Aszury, najważniejszego szyickiego święta muzułmanów. Uznał relacje homoseksualne za zagrożenie dla społeczeństwa i wezwał rząd, „a zwłaszcza libańskie Ministerstwo Edukacji, do ochrony dzieci”.

Kilka dni wcześniej Hassan Nasrallah także zajął się tematem „społeczności LGBT+”. Wówczas poszedł nawet dalej i stwierdził, że zgodnie z prawem islamskim „homoseksualista, nawet samotny, powinien ponieść śmierć”.

W Libanie od 2018 r. seks między dwiema osobami tej samej płci nie jest już przestępstwem, o ile pozostaje aktem prywatnym. W czerwcu 2022 r. Minister Spraw Wewnętrznych zwrócił się do policji z prośbą o zakazywanie imprez „promujących perwersje seksualne”.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Valeurs”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.