Gospodarz konferencji COP28 rozwścieczył klimatystów

Opublikowano: 04.12.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3886

Sułtan al-Dżaber, przewodniczący konferencji klimatycznej COP28, przekonywał, że nie ma dowodów naukowych wskazujących, iż rezygnacja z paliw kopalnych jest konieczna, by ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 stopnia C.

Jak relacjonuje „The Guardian”, Al-Dżaber powiedział również, że stopniowe wycofywanie paliw kopalnych nie pozwoli na zrównoważony rozwój, „chyba że chcemy zabrać świat z powrotem do jaskiń”. Te komentarze padły podczas debaty She Changes Climate, w trakcie burzliwej wymiany zdań z Mary Robinson, byłą specjalną wysłanniczką ONZ ds. zmian klimatu.

W odpowiedzi na uwagę Robinson, że al-Dżaber jako szef ADNOC (państwowa spółka naftowa ZEA) dodałby wiarygodności ewentualnej decyzji o stopniowym wycofaniu paliw kopalnych, ten odparł: „Zgodziłem się przyjść na to spotkanie, aby odbyć trzeźwą i dojrzałą rozmowę. W żaden sposób nie podpisuję się pod żadną dyskusją, która jest alarmistyczna. Nie ma żadnej nauki ani scenariusza, który mówi, że stopniowe wycofywanie paliw kopalnych jest tym, co pozwoli osiągnąć 1,5 C”.

Gdy Robinson zauważyła, że ADNOC inwestuje w zwiększenie wydobycia paliw kopalnych w przyszłości, al-Dżaber odpowiedział: „Czytasz własne media, które są stronnicze i są w błędzie. Mówię ci, że to ja tu rządzę. Proszę, pomóż mi, pokaż mi mapę wycofywania paliw kopalnych, która pozwoli na zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy, chyba że chcesz zabrać świat z powrotem do jaskiń. Nie sądzę, że będziesz w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu klimatycznego poprzez wytykanie palcami lub przyczynianie się do polaryzacji i podziałów, które już mają miejsce na świecie. Pokaż mi rozwiązania. Przestań wytykać palcami. Przestań” – dodał al-Dżaber.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. andi170 04.12.2023 12:37

  Klimatyści nie tylko wariaci ale i tyrani któży chcą podporządkować świat i ludzi sobie a sami być bezkarnymi.

 2. Stanlley 04.12.2023 13:21

  Tyle że tu nie chodzi o klimat. Wczytajcie się co tak naprawdę oznacza zrównoważony rozwój. Chodzi tak naprawdę wlaśnie o ponowne wpędzenie ludzi do jaskiń, no dobra – trochę przesadziłem, chodzi o stłamszenie Europy, głównego konkurenta korporacji z USA, chodzi o tworzenie barier wejścia i o zabezpieczenie dominacji korporacji – głównie z USA…. oni opłacają tych wariatów bo żaden z tych wariatów by nawet z domu nie wyszedł dla klimatu ;p to ich praca

 3. replikant3d 04.12.2023 18:00

  Chodzi tylko i WYŁĄCZNIE o władzę nad innymi. Reszta to ,,preteksty,,….

 4. Szurnięty Mędrzec 05.12.2023 10:16

  Możliwe, że w najbliższych latach odbędzie się wielki szczyt klimatyczny, na który zlecą się największe ekoklimatyczne celebryty, po to by co do jednego ich wyłapali i aresztowali a następne wsadzili do więzień

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.