Programy antywirusowe

Opublikowano: 24.12.2007 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery

Liczba wyświetleń: 1289

Jeżeli skanujesz komputer antywirusowymi skanerami on-line, pora pomyśleć o czymś lepszym i bezpieczniejszym. Programy on-line nie usuwają wszystkich wirusów nawet gdy je wykryją, a na dodatek znajdują je gdy zdążą narobić szkód. Dlatego radzimy zainstalować porządny program antywirusowy, który da ci większe poczucie bezpieczeństwa i będzie usuwać wirusy w czasie rzeczywistym. Masz do wyboru kilka dobrych programy, które można wykorzystywać bezpłatnie do prywatnego użytku. Na rynku brak dobrych darmowych programów antywirusowych dla firm (są, ale niezbyt skuteczne).

AVIRA ANTIVIR PERSONAL EDITION

Program firmy H+BEDV Datentechnik GmbHmożna można używać bezpłatnie do niekomercyjnego użytku. Po uruchomieniu program działa w tle stale monitorując wpływające do naszego komputera pliki. Usuwa ponad 150.000 wirusów, bardzo dobrze chroni przed trojanami, backdoorami, dialerami, robakami, itp. Potrafi również wykrywać wirusy, które nie znajdują się w jego bazie danych oraz rozpoznaje makrowirusy. Program może skanować komputer na życzenie i aktualizuje bazę danych o antywirusach na bieżąco. Jeżeli zbyt długo nie będziesz korzystać z komputera, na dzień dobry powiadomi cię, że musi ściągnąć z sieci aktualizacje. Pobierz program…

AVAST! 4 HOME EDITION

Avast! 4 Home Edition to w pełni funkcjonalny pakiet antywirusowy przeznaczony dla użytkowników domowych. Aby korzystać z antywirusa, należy dokonać rejestracji stronie producenta avast.com. Program nie może być wykorzystywany do celów niekomercyjnych. Program ma wadę – wydłuża czas wgrywania niektórych stron internetowych. Np. znacznie spowalnia wgrywanie “Wolnych Mediów”. Jeżeli go używasz i narzekasz, że “Wolne Media” mulą, wyłącz na chwilę program i sprawdź, czy to nie jego wina. Pobierz program…

BITDEFENDER FREE EDITION

BitDefender Free Edition jest prostym w obsłudze i skutecznym programem antywirusowym. Program ma wbudowany moduł automatycznej aktualizacji bazy wirusów i możliwość skanowania wybranych folderów i plików na dysku komputera. Potrafi wyszukiwać i usuwać rootkity oraz monitoruje ruch internetowy. Pobierz program…


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. andy 01.11.2008 07:31

    A gdzie AVG??????

  2. Seth 14.11.2008 11:59

    Nie ma 😉

    Na stronie: http://www.av-comparatives.org/ w zakładce ‘comparitives’ można odnaleźć wyniki testów wszystkich antywirusów stwierdzając przy tym, że tylko dwa tak naprawdę mają wysoką skuteczność ochrony przed interakcjami złośliwego oprogramowania… jednym z nich jest Avira więc jej instalacja wystarczy, aby pozbyć się większości śmieci z dysku.

    Drugą sprawą jest fakt, iż tak naprawdę antywirus chroni nas tylko w nieznacznym stopniu. Należy więc zainstalować porządnego firewall’a np. Comodo (darmowy), oraz program specjalizujący się w wykrywaniu innego potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania np. Spybot Search & Destroy, Ad-Aware itp. Należy jednak uważać na tego typu programy ponieważ są one w większości jednym wielkim złośliwym oprogramowaniem 😉

    Trzecia sprawa – na opinie użytkowników typu: ‘zainstalowałem i już nie mam wirusów’ nie ma co patrzeć. W gruncie rzeczy jeżeli antywirus nie wyświetla nam informacji typu ‘uwaga – wirus’ nie znaczy to że jesteśmy od nich zupełnie wolni 😉

  3. Piotr 22.12.2008 09:40
  4. nox 18.01.2009 20:54

    Mimo że Avast wygrał test z dobreprogramy.pl to o niczym nie świadczy, Używam Avira już długo i zdecydowanie polecam w połączeniu z zaporą jest to dobry duet, Avast często “krzyczy” bez powodu i jest “cięższy” od Aviry i według mnie (nie tylko według mnie) jest mniej skuteczniejszy od Aviry w wykrywaniu “syfu” komputerowego. Zauważyłem że często jako minus Aviry jest wymieniane to że nie ma wersji polskiej, uważam że jest to zbędne, obsługa jest prosta intuicyjna, wystarczy znajomość paru słów typu: “update”, “scan” itd…Co do komercyjnych antywirusów i pakietów internet security to uważam że są mocno przereklamowane, po co płacić za rok licencji jak mamy dobre programy darmowe, po za tym najskuteczniejszy antywirus nie uchroni nas od infekcji jeżeli nie mamy podstawowej wiedzy i rozsądku.
    Na koniec chciałbym jeszcze powiedzieć że ostatnio wyszedł kolejny antywirus Comodo Internet Security, nie testowałem go jeszcze ale myśle że biorąc pod uwage to że darmowa zapora firmy Comodo jest bardzo skuteczna można się spodziewać że ten kolejny produkt może być równie skuteczny. Tym bardziej jest to interesujące że pakietów zabezpieczających (antywirus + zapora) darmowych wiele niema.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.