Prezydent Ugandy chce zakazać seksu oralnego

Opublikowano: 19.04.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 677

Do jednego z najbardziej represyjnych wobec homoseksualistów systemów prawnych może zostać dołączony kuriozalny zapis o zakazie praktykowania seksu oralnego. Chce tego sam Yoweri Museveni – prezydent Ugandy.

Swoje poglądy Yoweri Museveni zaprezentował podczas konferencji prasowej z udziałem zagranicznych dziennikarzy. Rządzący krajem od 1986 roku dyktator zaatakował obce wzorce kulturowe, które negatywnie wpływają na ugandyjskie społeczeństwa. Do tych najbardziej niebezpiecznych zaliczył seks oralny, według niego – rozpowszechniony przez przybyszy z zagranicy, a zupełnie sprzeczny z miejscową tradycją. Na nagraniu, które, jak nietrudno się domyślić, stało się w ciągu ostatnich godzin przebojem mediów społecznościowych, możemy zobaczyć, jak Museveni przekonuje, że „usta służą do jedzenia”, a nie do innych czynności.

Słowa te brzmią jak niskiej próby dowcip, jednak bacząc na wcześniejsze zmiany prawne, jak choćby ta z 2014 roku, wprowadzająca karę dożywotniego więzienia za seks homoseksualny, oraz fakt, że władca powiedział, że marzy mu się odpowiednia nowelizacja, można mieć obawy, że Ugandyjczycy i Ugandyjki będą musieli się zmierzyć z kolejnym niebezpiecznym zakazem. Nie jest to pierwsza jego wypowiedź odnosząca się do seksu oralnego. W 2014 roku Museveni stwierdził, że poprzez taką czynność seksualną można się nabawić robaków.

Yoweri Museveni przez lata był pupilkiem Waszyngtonu, od którego otrzymywał uzbrojenie dla swojej armii, a także fundusze na rozwój infrastruktury i walkę z epidemią wirusa HIV. Ameryka przykręciła kurek z pieniędzmi w 2014 roku, kiedy władca zszokował świat wprowadzające godzące w prawa człowieka ustawy kryminalizujące homoseksualizm. Wówczas dyktator zwrócił się w kierunku Moskwy. „Rosja jest obecna w Afryce już od roku 1917, co znaczy że byli tutaj ponad sto lat. Chcę pracować z Rosją, bo nie mieszają się oni swoimi własnymi posunięciami do polityki innych krajów” – mówił Museveni w 2014 roku. Rok później sojusz ten został urealniony zakupem samolotów SU-30. Stosunki pomiędzy Kampalą a Waszyngtonem ociepliły się w 2016 roku, kiedy prezydentem USA został Donald Trump. „Uwielbiam Trumpa, ponieważ rozmawia z Afrykanami szczerze” – powiedział, dodając, że „Ameryka ma obecnie jednego z najlepszych prezydentów w historii”.

Yoweri Museveni jest praktykującym katolikiem. W 2012 w wystąpieniu telewizyjnym powierzył Ugandę Bogu.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 19.04.2018 17:38

    A czy ustawodawstwo też ustala która ręką możemy jeść? Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo zostali zniewoleni. Katolicyzm, Islam i komunizm w tym przodują. Państwo wpycha się w życie prywatne ludzi. W Szwecji to już powyżej granicy absurdu. Ten Yoweri Museveni to po prostu chce być “nowoczesny” i stwarzać przepisy które pozwalają na aresztowanie każdego pod fałszywym zarzutem. Uczy się od europejskich idiotów, ale przekłada to na swoją (ale też narzuconą przez Europę) kulturę.

  2. Niewypadamiteraz 19.04.2018 22:33

    Facet chyba jest w tej kwestii prawiczkiem. Niech mu jakaś niewiasta pokaże, o co chodzi, zanim będzie za późno…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.