Prezydent podpisał nowelizację budżetu

Opublikowano: 07.10.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 263

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy budżetowej na bieżący rok, która ma na celu dostosowanie dochodów, wydatków i deficytu budżetu państwa do sytuacji gospodarczej kraju, która okazała się gorsza niż zakładano.

Główne zmiany dot. zmniejszenia dochodów i wydatków państwa oraz zwiększenia maksymalnego deficytu do poziomu 51,6 mld PLN.

Nowelizacja budżetu powiększyła tegoroczny deficyt o ok. 16 mld PLN wobec pierwotnie zakładanych 35,6 mld PLN. Rząd założył też cięcia, które mają zaoszczędzić 7,7 mld PLN. Powodem korekty były niższe od zakładanych wpływy podatkowe w I połowie tego roku. W ustawie przyjęto, że dochody budżetu wyniosą 275 mld 729 mln 440 tys. PLN, a wydatki – 327 mld 294 mln 440 tys. PLN.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Ciekawe gdzie te cięcia będą, bo pewnie sami sobie pensji nie obniżą?

W.W.
Użytkownik
W.W.

Jakiego sobie wybraliśmy prezydenta, takiego mamy.

WW

Murphy
Użytkownik
Murphy

@W.W.: Jak byśmy nie wybierali to pewnie sam by się wybrał, bo polskie wybory to farsa. Jak by społeczeństwo nie głosowało to i tak by z rządem przegrało, bo po wyborach nie ma już jak tych pajaców kontrolować i rozliczać na bieżąco.

W.W.
Użytkownik
W.W.

Murphy 07.10.2013 12:09

@W.W.: Jak byśmy nie wybierali to pewnie sam by się wybrał, bo polskie wybory to farsa.

Mówisz dokładnie tak, jak ONI chcą abyśmy myśleli.
Polska ordynacja wyborcza i tak woła o pomstę do nieba, ale i w niej można coś zrobić, tylko trzeba chcieć.
Olanie wyborów czy referendów to akt zdrady wobec własnej ojczyzny.

WW

biedak
Użytkownik
biedak

“Olanie wyborów czy referendów to akt zdrady wobec własnej ojczyzny.”
Bzdura. Jeśli ktoś nie głosuje, to popiera każdą partię znajdującą się w parlamencie w takim stopniu, w jakim tam trafiła. Jest to o wiele mniejsze zło niż głosowanie na tych wszystkich socjalistów.

“po wyborach nie ma już jak tych pajaców kontrolować i rozliczać na bieżąco”
Jak można wierzyć komuś, kto obiecuje złote góry? Jesteś debilem i dałeś się nabrać na wspaniałomyślność socjalistów to cierp. Sierp i młot już wielu ludziom wybił z zębów śmiech.

ka10r24
Użytkownik
ka10r24

To z budżetem nie ma nic wspólnego, to sabotaż jest.