Pracownicy cywilni policji mówią dość!

Opublikowano: 14.08.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1939

Niskie płace, przepracowanie, rosnąca frustracja i rozczarowanie – tak wyglądają nastroje wśród cywilnych pracowników policji. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, może dojść do sytuacji niebezpiecznej dla bezpieczeństwa publicznego.

Większość pracowników cywilnych policji zarabia najniższą krajową. Mowa tu o profesjach wymagających odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, m.in. kierowcach, mechanikach czy księgowych. „Te osoby z łatwością mogą znaleźć lepiej płatną pracę w sektorze prywatnym, więc zjawisko odpływu fachowców staje się coraz poważniejszym problemem. Trzeba być prawdziwym patriotą, żeby pracować za stawki, jakie oferuje Polska Policja” – mówi Grzegorz Woźniak, przewodniczący Związkowej Alternatywy Pracowników Cywilnych Policji.

Niskie wynagrodzenia sprawiają, że chętnych do pracy jest niewielu. „Są stanowiska, na których wakaty utrzymują się miesiącami” – dodaje Woźniak.

Związkowa Alternatywa zwraca uwagę, że niedobory kadrowe przekładają się na obciążenie dodatkowymi obowiązkami pozostałych pracowników, co z kolei wpływa negatywnie na jakość ich pracy i na nastroje wśród personelu.

Czy tak powinno działać silne państwo? Czy zmęczony i przestraszony wizją zapłacenia rachunków pracownik to dobry pomysł na funkcjonowanie Polskiej Policji? – zwraca uwagę Związkowa Alternatywa.

Według pracowników problemem jest również bierność największych związków zawodowych, które nie interesują się problemami personelu pomocniczego. „To krótkowzroczna i nieodpowiedzialna postawa. Obowiązkiem każdego związku zawodowego jest walka o poprawę warunków pracy i płacy, ale też trzeba mieć na uwadze, że długotrwałe utrzymywanie się niedoborów kadrowych w policji może doprowadzić do poważnych zagrożeń bezpieczeństwa publicznego. Czas skończyć z niegospodarnością i brakiem szacunku do ludzi. Jeśli Polska Policja ma budzić zaufanie i działać skutecznie, jej personel musi zarabiać godnie” – mówi Grzegorz Woźniak. Dlatego Związkowa Alternatywa Pracowników Cywilnych Policji domaga się natychmiastowego wzrostu wynagrodzeń zasadniczych o 50%. Jeśli władza wciąż będzie głodzić pracowników cywilnych policji, związek zapowiada, że tuż przed wyborami przystąpi do akcji protestacyjnych.

Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. JedynaDroga 14.08.2023 16:18

  Zapraszamy do sfery prywatnej, dlaczego ludzie z budżetówki tak chętnie nie zatrudniają się u prywaciarzy ?

  Strefa publiczna żyje z podatków wygenerowanych przez strefę prywatną.

 2. Szurnięty Mędrzec 14.08.2023 22:20

  @JedynaDroga
  Jest pensja, z niej odjęte są środki na państwo, zostaje wypłata przeznaczana na zakupy, z których pobiera się procent dla państwa!
  Wielokrotnie też słyszałem, że przy obecnym wskaźniku urodzeń 2 osoby będą musiały pracować na emeryturę dla jednej starszej osoby. Pytanie dlaczego muszą pracować by utrzymać emeryta i gdzie podziała się jego\jej emerytura!

  Wszystko idzie do jednego wora globalistów, następnie środki są rozdysponowane tak, by utrzymać stały zysk z rabowania ludzi i by nie poumierali z głodu lub chorób oraz by się nie zbuntowali

 3. Drnisrozrabiaka 14.08.2023 23:17

  Nawet jak się pozwalniają chętnych do pracy nie zabraknie. Jest w Polsce ludzi do wyboru do koloru! Język nie ma znaczenia – jest w odwrocie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.