Postulują skrócenie letnich wakacji w Anglii do 4 tygodni

Opublikowano: 27.02.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1368

Krótsze wakacje, ale dłuższe przerwy w ramach half-term breaks – oto zalecenia płynące z raportu przygotowanego przez Nuffield Foundation, które mają poprawić sytuację zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

W Anglii należy porzucić kalendarz szkolny, który „utknął w miejscu od czasów wiktoriańskich” i wprowadzić zasadnicze zmiany, jak wynika z raportu na temat przeciwdziałania nierównościom w edukacji po pandemii, który ma zostać opublikowany przez Fundację Nuffield w przyszłym miesiącu, jak podaje „Guardian”. Zalecenie w tej kwestii dotyczy organizacji toku nauki w szkołach podstawowych. W jego ramach wakacje letnie w placówkach państwowych mogłyby zostać skrócone z sześciu do czterech tygodni. Z kolei przerwy półsemestralne w okresie jesiennym i zimowym mogłyby zostać wydłużone z jednego tygodnia do dwóch.

Lee Elliot Major, profesor na Uniwersytecie w Exeter i jeden z autorów raportu, powiedział, że reforma kalendarza szkolnego w Anglii byłaby skutecznym i tanim sposobem przezwyciężenia podziałów edukacyjnych, które narosły od czasu pandemii koronawirusa. „Bardziej równomierne rozłożenie wakacji szkolnych na cały rok ma głęboki sens. Poprawia dobrostan uczniów i życie zawodowe nauczycieli bez dodatkowych kosztów. Równoważy koszty opieki nad dziećmi dla rodziców i potencjalnie poprawi wyniki w nauce wielu dzieci” – komentuje profesor Major, jak cytujemy za „Guardianem”.

„Skrócenie wakacji letnich z sześciu tygodni do czterech nadal zapewniłoby nauczycielom odpowiednią ilość czasu na regenerację, natomiast dwutygodniowe przerwy w połowie semestru w lutym i październiku zapewniłyby bardzo potrzebny czas wolny w najbardziej wyczerpujących okresach roku” – podsumowuje naukowiec.

Z raportu wynika, że niektórym uczniom, szczególnie tym z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji finansowej i mającym dodatkowe potrzeby edukacyjne, trudno jest wrócić do nauki po długich wakacjach.

Wezwanie do zmian w tym zakresie jest następstwem propozycji ze strony walijskiego rządu dotyczących zmian w roku szkolnym 2025–2026. Początkowo obejmują one skrócenie przerwy letniej do pięciu tygodni i dłuższą przerwę w nauce jesienią. W ślad za tym mogłyby zostać wprowadzone bardziej radykalne środki, takie jak dalsze ograniczenie wakacji letnich i dostosowanie terminu świąt wielkanocnych.

W raporcie zauważono, że kilka trustów szkolnych i władz lokalnych w Anglii wprowadziło już dwutygodniową jesienną przerwę w połowie semestru. Unity Schools Partnership stwierdziła, że jesienią ubiegłego roku eksperyment z dłuższymi half-term breaks zaowocował gwałtownym spadkiem absencji wśród uczniów i nauczycieli.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 27.02.2024 19:13

    No tak – dwa miesiące nieprzerwanego oddechu dla dzieci od systemowego formowania w rytm “Another Brick in the Wall” to zbyt wiele dla systemu. Nowe czasy, nowe wyzwania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.