Poprawczak w Tarnowie przygotowuje się na wojnę

Opublikowano: 21.11.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3335

Sytuacja polityczna na świecie nie napawa optymizmem. Wojna na Ukrainie i konflikt w Strefie Gazy rodzą obawy czy jeden z tych lub innych konfliktów nie przerodzi się w III wojnę światową. Pojawiły się też różnego rodzaju spekulacje, że rząd Polski przygotowuje się nieoficjalnie do wojny z Rosją, gdy wojna na Ukrainie się „wypali”.

Polska przekazała Ukrainie sporo posiadanego uzbrojenia, jednocześnie starając się o zakup broni nowej generacji. Co pewien czas pojawiają się informacje o planowanym przywróceniu obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej w Polsce i stworzeniu nawet trzystutysięcznej armii. Planowane i odbywane są ćwiczenia wojskowe oraz poszukiwani są kandydaci do służby w WOT. Do tego rusofobiczne ukierunkowane przez media społeczeństwo w kraju. Wystarczy iskra, aby wywołać wojenną pożogę.

Oczywiście rząd Polski oficjalnie nie dąży do konfliktu wojennego z Rosją. Czy aby na pewno? Na początku października 2023 roku na stronie internetowej Urzędu Pracy w Tarnowie pojawiło się ogłoszenie o naborze Inspektora do spraw Obronnych w Zakładzie Poprawczym w Tarnowie. Otóż do zadań tego inspektora należy „Przygotowanie Zakładu Poprawczego do sprawnego funkcjonowania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny”.

„Zakres obowiązków: przygotowanie Zakładu Poprawczego do sprawnego funkcjonowania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. W tym: przygotowywanie zarządzeń i wytycznych realizacji celów, zadań i zamierzeń obronnych w Zakładzie Poprawczym wynikających z dokumentów normatywnych dot. organizacji wykonywania zadań w ramach powszechnego obowiązku obrony, organizowanie i przeprowadzanie szkoleń obronnych, planowanie i realizowanie zadań obronnych, w jednostce organizacyjnej w związku z podwyższaniem gotowości obronnej państwa, opracowywanie i aktualizowanie dokumentów obronnych obowiązujących w ZP, planowanie, organizowanie i prowadzenie kontroli wykonywania zadań obronnych na obszarze ZP” – głosi treść ogłoszenia StPr/23/3310.

Wydawać się może, że to zwykłe ogłoszenie. Jednaka napawa ono obawami o przyszłość. Czy Polska dąży do wojny? Nawet jeśli nie, to niezbyt odpowiedzialna polityka rządu rodzi obawy o to, czy w taką wojnę nie zostaniemy wciągnięci. Czy zatem krajowe instytucje i urzędy nieoficjalnie przygotowują się do wojny, a powyższe ogłoszenie to przypadkowy wyciek tego co nie miało zostać oficjalnie ujawnione? Pożyjemy, zobaczymy — jak mówi przysłowie. Oby jednak ogłoszenie to było dmuchaniem na zimne.

Autorstwo: Chrobatos
Zdjęcie: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. g2marcin 21.11.2023 21:30

    W ostatnich dniach urzędy i instytucje państwowe dostały nakaz przygotowania planu działań w razie konfliktu zbrojeniowego. Coś się najprawdopodobniej szykuje za naszymi plecami.

  2. kufel10 22.11.2023 03:59

    Czyli trzeba dokupić konserw i złota.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.