Polacy chcą 1000+

Opublikowano: 24.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2523

Polacy wyraźnie powiedzieli, czego oczekują od rządzących. W sondażu Instytutu Badań Pollster aż 70 proc. badanych stwierdziło, że podniesienie 500 plus do 1000 zł pomoże PiS wygrać jesienne wybory parlamentarne.

Jak informuje „Portal Samorządowy”, z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynika, że w badaniu zapytano Polaków, czy podniesienie świadczenia 500 plus do 1000 zł pomoże PiS wygrać wybory. 28 proc. ankietowanych stwierdziło, że tak; 42 proc. odpowiedziało, że raczej tak; 10 proc., że nie, a 20 proc., że raczej nie.

Na razie brak jasnych deklaracji ze strony rządu w tej sprawie, jednak politycy PiS, z którymi rozmawiał „Super Express”, przyznają, że potrzebna jest korekta programu 500 plus. „Należy podnieść to świadczenie np. do 800 zł” – stwierdził europoseł Ryszard Czarnecki. Z tą opinią zgodził się poseł klubu PiS Tadeusz Cymański, choć zastrzegł, że taka podwyżka wymagałaby wprowadzenia progu dochodowego.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 24.03.2023 13:00

    Obiecają, wygrają wybory a potem w nagrodę wbiją nas w mundurki – i na front wschodni… Tak to nawet 10 000 000+ mogą obiecać…..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.