PiS bagatelizuje problem żydowskich roszczeń

Opublikowano: 22.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1277

Blisko 200 tysięcy podpisów zebrali przedstawiciele obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „STOP 447”, chcący zabezpieczyć nasz kraj przed zgłaszanymi co chwilę roszczeniami żydowskimi. Cała sprawa jako „sztuczne rozdmuchiwanie problemu” jest jednak bagatelizowana przez Prawo i Sprawiedliwość, utrzymujące tezę o uregulowaniu tej kwestii przez komunistyczne władze.

Wczoraj podczas specjalnej konferencji prasowej o sukcesie akcji zbierania podpisów poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Ich zdaniem dzięki 200 tysiącom sygnatariuszy będzie możliwe sprawdzenie, czy obóz rządzący rzeczywiście kontroluje kwestię roszczeń wysuwanych głównie przez organizacje żydowskie działające w Stanach Zjednoczonych.

Same roszczenia w projekcie ustawy są zdefiniowane jako „wszelkie żądania wysuwane wobec Rzeczypospolitej Polskiej, Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, kościołów i związków wyznaniowych, innych polskich osób prawnych prawa publicznego w rozumieniu właściwych przepisów praw a także wobec osób fizycznych przez podmioty prawa międzynarodowego, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne dotyczące mienia bezdziedzicznego, w tym dotyczące zwrotu mienia bezdziedzicznego w naturze lub uzyskania jakiejkolwiek rekompensaty lub zadośćuczynienia związanego z tym mieniem”.

W dalszej kolejności proponowane przepisy wprowadzają kary za wszelkie działania, które zmierzają w kierunku wypłaty rekompensat za roszczenia oraz za ich sankcjonowanie prawne. Tym samym w jej ramach zakazane mają być przypadki prowadzenia negocjacji, zawierania ugód, uznawania roszczeń i powództw, a także wyrażania zgody na mediację czy kierowania stron sporu do mediacji w sprawie podobnych żądań. Oczywiście karze podlega również samo wypłacenie jakichkolwiek pieniędzy podmiotom zgłaszającym roszczenia.

Tymczasem PiS bagatelizuje problem, zarzucając inicjatorom akcji „STOP 447” świadome wykorzystywanie tej kwestii do swoich własnych celów politycznych. Rzeczniczka tej partii, Anita Czerwińska, twierdzi więc, że „to próba sztucznego rozdmuchiwania nieistniejącego problemu oraz dawanie możliwości atakowania Polski”. Stanowisko PiS ma być w tej sprawie niezmienne, stąd ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uważa sprawę roszczeń żydowskich za uregulowaną jeszcze przez władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Na podstawie: DziennikNarodowy.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sga
Użytkownik
sga

200k to dla nich śmiech na sali.
1000k to by się zastanowili.
10000k musielby się pakować.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

447, to najnowsza próba bandyckiego wyłudzenie w wykonaniu syjonistów. Istota tego bezczelnego żądania jest w sprzeczności z prawem rzymskich stosowanym przez cały cywilizowany zachodni świat!
Każdy, kto przyczyniłby się do zgody Polski na 447 powinien zostać postawiony przed trybunałem stanu i skazany na najwyższy wymiar kary, a karę powinien odsiadywać w irańskim więzieniu z etykietką pachołka syjonistów!

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ