Pęknięcie lodowca w Indiach

Opublikowano: 07.02.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1668

Według wstępnych danych ponad 150 osób zaginęło po zejściu mas lodowych w indyjskim stanie Uttarakhand – poinformowała telewizja NDTV. Z informacji telewizji wynika, że większość zaginionych to pracownicy elektrowni wodnej Rishiganga, w którą żywioł uderzył z największą siłą.

Na miejsce tragedii wysłano dwa zespoły indyjsko-tybetańskiej policji granicznej i trzy zespoły narodowych sił reagowania na katastrofy.

Ogromne masy lodu zsunęły się w dół górskich rzek Alaknanda i Dhauliganga w Himalajach i spowodowały powodzie na wyżynach. Aby zapobiec dalszym szkodom, elektrownie wodne zlokalizowane w dole rzeki w miastach Srinagar, Rishikesh i Haridwar rozpoczęły awaryjne zrzuty wody.

Władze obawiają się o bezpieczeństwo robotników pracujących na realizowanych w okolicy projektach mostów drogowych i kolejowych, a także mieszkańców z położonych w pobliżu rzek osad. Władze rozpoczęły ewakuację ludności z osiedli zlokalizowanych poniżej elektrowni wodnej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 2,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.