Pacjenci chorzy na autyzm torturowani przez opiekunów

Opublikowano: 24.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 733

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie nagrań reporterki BBC pokazujących, jak w szpitalu w Whorlton Hall w hrabstwie Durham, traktuje się pacjenci z autyzmem i trudnościami w nauce. Opiekunowie poganiali chorych, zastraszali, krzyczeli i wyzywali ich. Dochodziło też do krępowania i celowego zadawania bólu. Sprawą zajęła się policja, 16 pracowników szpitala zawieszono.

Policja wszczęła śledztwo po tym jak program “BBC Panorama”, ujawniła film zarejestrowany anonimowo podczas zwykłego dnia pracy szpitalnego personelu. Obraz pokazuje opiekunów naśladujących akty seksualne przed wrażliwym pacjentem za pomocą misiów. Straszono również kobietę o wysokim stopniu autyzmu, która panicznie boi się mężczyzn, wizją naciśnięcia specjalnego przycisku, jego uruchomienie miało spowodować, że pokój chorej wypełni się mężczyznami.

Inny pacjent z trudnościami w nauce był przetrzymywany na ziemi przez ponad 10 minut, podczas gdy personel wyrzucał z pokoju jego osobiste rzeczy. Sam szpital personel nazywał „domem mongów”. Członkowie organizacji „Mental health campaigners”, oceniają sytuację krótko: „Nie można uwierzyć, że to się dzieje”. A dzieje się osiem lat po głośnym skandalu w szpitalu Winterbourne View w pobliżu Bristolu, gdzie systematycznie znęcano się psychicznie i fizycznie nad chorymi na autyzm.

https://www.youtube.com/watch?v=4p2IGvklCDw

Tamtą sprawę zakończono wyrokami dla 6 osób zaś David Cameron – ówczesny Premier, zobowiązał się do zamknięcia podobnych obiektów w ciągu dwóch lat.
Szacuje się, że obecnie ponad 2300 dorosłych osób z problemami z autyzmem, uczeniem się lub zachowaniem nadal mieszka w instytucjach takich jak Whorlton Hall, która jest własnością prywatną ale finansowana przez NHS.

W 2017 roku w placówce przeprowadzono inspekcję, Komisja ds. Jakości Opieki,przyznała szpitalowi ocenę dobrą, wczoraj urzędnicy przeprosili za przeoczenie nadużyć.
Rzecznik firmy będącej właścicielem szpitala, powiedział: „Jesteśmy wstrząśnięci i głęboko zasmuceni zarzutami wysuniętymi przeciwko członkom personelu Whorlton Hall. Traktujemy te zarzuty bardzo poważnie”.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. RadekD 24.05.2019 17:12

    To jest pikuś. Kto pracował w hospicjum w Płocku na Piłsudzkiego to wie co tam się od…odstawia po godzinach odwiedzin. Tutaj to pensjonariusze maja “wakacje” w porównaniu do Płocka. Już wolałbym pod pociąg wskoczyć niż tam leżeć

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.