Brytyjska armia będzie rekrutować osoby z autyzmem i ADHD

Opublikowano: 14.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1430

Brytyjskie wojsko rekrutuje personel dotknięty autyzmem i ADHD, aby zróżnicować zestawy umiejętności w siłach zbrojnych.

Brytyjskie wojsko rozważa rozszerzenie zakresu rekrutacji poprzez zatrudnianie większej liczby osób neuroróżnorodnych, w tym osób cierpiących na autyzm, a także podniesienie limitu wieku, aby poszerzyć zakres możliwości sił zbrojnych.

Andrew Murrison, parlamentarny podsekretarz stanu ds. obronności, w wywiadzie dla „Financial Times” powiedział, że brytyjska armia, marynarka wojenna i siły powietrzne muszą przyjąć bardziej „elastyczne” podejście, aby wypełnić luki w zatrudnianiu inżynierów, szefów kuchni i psychiatrów. „Nie jestem zadowolony z rekrutacji i nie jestem zadowolony z retencji” – powiedział, zapewniając jednocześnie, że sytuacja nie jest „katastrofalna”.

Tymczasem brytyjskie siły zbrojne zatrudniają już dziś osoby neuroróżnorodne, w tym osoby z dysleksją i dyspraksją. Murrison stwierdził, że chce rozszerzyć rekrutację na osoby z autyzmem, zespołem Aspergera i ADHD, które mogą „posiadać umiejętności i cechy, których inni ludzie nie mają”.

Zdjęcie: ResoluteSupportMedia (CC BY 2.0)
Na podstawie: FirstPost.com, Forces.net
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JedynaDroga 14.08.2023 14:35

  Dać małpie brzytwę a później oskarżyć ja o to, że pocięła swoich współtowarzyszy.

  LGBT, ahdh, autyzm.

  Zespół Downa, ciężkie wady wrodzone, inwalidzi.

  Starcy, dzieci do lat siedmiu.

  Więcej pomysłów nie mam.

 2. bboyprezes 14.08.2023 16:17

  Jeszcze głusi i ślepi i będzie komplet

 3. Szurnięty Mędrzec 14.08.2023 20:43

  Zdesperowani są widzę, by przyjmować kogokolwiek

 4. Drnisrozrabiaka 14.08.2023 23:28

  Jedyna droga: tak sobie kanapki smaruję i chciałem właśnie nasmarować ale komentarz ale mnie ubiegłeś. Hehe

 5. Dandi1981 15.08.2023 10:58

  Przydadza im sie do wykrywania min albo strzelania do swoich.
  Jest wojna kazdy sie zastanowi 5x nim zapisze sie do armii temu obnizaja kryteria.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.