Wg OWP wybory w Izraelu to koniec szansy na pokój

Opublikowano: 20.03.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 150

Organizacja Wyzwolenia Palestyny skrytykowała wyniki wyborów w Izraelu, gdzie ponownie zwyciężyło ugrupowanie premiera Benjamina Netanjahu. Palestyńczycy uważają, że polityka prowadzona przez polityka Likudu, będzie prowadzić do dalszej eskalacji ekstremizmu i przemocy.

Hanan Ashrawi z Komitetu Wykonawczego OWP oświadczył, że wyniki wyborów w Izraelu są naturalnym następstwem polityki Netanjahu, który przez kolejne kadencje swojego urzędowania siał strach, wrogość i nieufność, przenosząc dyskurs polityczny na poziom rasowych skrajności. OWP uważa działania premiera Izraela za dalsze podsycanie ekstremizmu i przemocy w regionie Bliskiego Wschodu, a system tego państwa przyczynia się do jego izolacji i delegitymizacji.

OWP twierdzi, że w tej sytuacji obowiązkiem społeczności międzynarodowej i jej instytucji w postaci Międzynarodowego Trybunału Karnego, jest ukrócenie bezkarności Izraela oraz planów Netanjahu. Główny negocjator OWP Saeb Erekat powiedział, iż wyniki wyborów przyniosły sukces Likudowi dzięki poparciu dla rozbudowy żydowskich osiedli, rasizmu, apartheidu i ograniczenia podstawowych praw człowieka dla Palestyńczyków. Stąd strona palestyńska wzywa społeczność międzynarodową do wzmożenia wysiłków w celu umiędzynarodowienia walk o godność i wolność Palestyńczyków.

Przewodniczący OWP i prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmud Abbas powiedział natomiast, że jest gotów rozmawiać z każdym rządem Izraela, który akceptuje powstanie dwóch niezależnych państw.

Na podstawie: maannews.com/en
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o