Dziś Duda ogłosi, komu zleci utworzenie rządu

Opublikowano: 06.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2813

Dzisiaj prezydent Duda wygłosi orędzie, w którym poinformuje, komu zleci misję utworzenia rządu.

Choć partie tworzące przyszły rząd różni – przynajmniej oficjalnie – całkiem sporo, to niewątpliwie jedna rzecz ich wszystkich łączy: dorwanie się do żłoba. Media prześcigają się w informowaniu o tym, jak będzie wyglądał skład nowego rządu i podział stołków. Tym razem „Super Express” przekonuje, że już na pewno to wie. Czy trafi?

W najbliższych dniach mamy poznać tzw. umowę koalicyjną. Podpiszą ją Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica, ale większość sejmowa będzie składać się z przedstawicieli w sumie 10 partii.

Kto wejdzie do rządu i obejmie najbardziej eksponowane stołki? Wg „Super Expressu” podział jest już prawie jasny. Premierem zostanie Donald Tusk, a KO przypadną resorty: sprawiedliwości, finansów, zdrowia, kultury, aktywów państwowych oraz MSWiA.

Cztery ministerialne stołki dostanie PSL – obrony narodowej, rolnictwa, gospodarki i infrastruktury. Szymon Hołownia weźmie dla siebie marszałka Sejmu, a swoich partyjnych ludzi wprowadzi do MSZ oraz ministerstwa klimatu. Dla Lewicy przewidziano resorty cyfryzacji i polityki społecznej.

Pozostaje jeszcze obsadzenie ministerstwa sportu oraz edukacji i nauki. W ramach tworzenia dodatkowych stanowisk i mnożenia biurokracji ten ostatni resort ma być rozdzielony.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 06.11.2023 16:53

  Co to ma za znaczenie dla zwykłych ludzi? Żadne! Od ponad 30 lat żądzą ci sami bandyci, zdrajcy a ostatnio i ludobójcy i nic, absolutnie nic się pod tym względem nie zmieniło, to znaczy może się zmienić: na gorsze.

 2. elroman 06.11.2023 17:14

  Przecież to niewolnicy wybrali swoich oprawców. Ludzi myślących jest niewielu.

 3. Dobroca 06.11.2023 18:41

  Módlmy się, aby większość koalicyjną stanowili Żydzi. Polacy we władzach wybitnie nie sprawdzili się. Podczas ostatniej „pandemii” np. rzędu 200 tys. nadmiarowych zgonów Polaków. A w sumie od ostatnich wyborów parlamentarnych – ubytek rzędu 700 tys. Polaków*. Także tylko w Żydach panach Polski nadzieja. Że nie będziemy mordowani setkami tysięcy, a milionami. No i kiedy u nas cyfrowa waluta do cholery? Ileż można czekać! Na szczęście dziś mi się trafiło, nie do wiary! Banany w Biedronce po 2,45 zł/kg bez aplikacji! Gdyby nie mój profesor od polskiego, który za trzy wykrzykniki w grobie by się przewracał, byłoby ich pięć. A ostatnio w Carrefourze po 2,99 zł/kg bez aplikacji. Kto się naciągnął, jego problem. Szkoda, że się nie znam na rozgrywkach play-off, podobno równie wciągający temat. Tzn. pewnie nie dla tych siedmiuset tysięcy przedwcześnie zmarłych Polaków. Life is brutal, lots of smiles, Poles.

  * 30.253.556 → 29.532.595

  @Szwęda. Żadne. Ale jak ktoś za Boga ma TV – wówczas ogromne, wręcz pierwszorzędne.

 4. Dobroca 06.11.2023 20:12

  Trzy dodatkowe pytania na żywo do zorientowanych:
  1. Jeżeli Pan Prezydent Duda mówi „Szanowni Rodacy”, to do jakiego narodu się zwraca? Swojego czy naszego?
  2. Jeżeli Pan Prezydent Duda mówi, że w wyniku wyborów żadna partia nie uzyskała samodzielnej większości, to mam rozumieć, że Pan Prezydent Duda nie jest zorientowany, iż o wyniku wyborów w Polsce nie decydują wyborcy, ani nawet liczący głosy, ale właściciele Polski?
  3. Jeżeli Pan Prezydent Duda mówi o 123 latach zaborów Polski, to jego osobiści doradcy nie poinformowali go również o tym, że Polska ponownie jest pod zaborem? To dość znaczące faux pas.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.