Oświadczenie ISIS – czy Izrael stoi za atakiem w Iranie ?

Opublikowano: 07.01.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1823

Niniejszy artykuł jest kolejnym z cyklu „Niepoprawnie politycznie”. W Iranie wzrasta fala niepokoi społecznych po ataku terrorystycznym w Kermanie, niepokoje związane są z wydaniem oświadczenia przez Państwo Islamskie (ISIS), w tym artykule omawiamy zagadnienie oraz prezentujemy informacje, o których się w krajach zachodu nie mówi.

Temat ataku bombowego w Kermanie (Iran), w którym zginęły ponad 84 osoby oraz prawie 300 osób jest rannych, w naszych mediach mainstreamowych został potraktowany po macoszemu, gdyż one zajęte były tematem Kamińskiego, Wąsika, okazjami do sponiewierania opozycji i wychwalaniem nowo nam panującego rządu oraz co najważniejsze kontynuacją promowania dalszego wspomagania Ukrainy, która uwikłana jest w konflikt z agresorem Rosyjskim.

Skupiając się na przysłowiowym własnym ogródku, w Polskich mediach uznano, że aby być obiektywnym, należy na temat Iranu coś tam wspomnieć, gdyż zdawano sobie sprawę, że atmosfera robi się napięta w odniesieniu do sytuacji na bliskim wschodzie. Ku ogólnemu zadowoleniu, zbawcza informacja ujawniająca odpowiedzialnego za atak terrorystyczny, pojawiła się na Telegramie, o przyznaniu się ISIS do ataku bombowego, w mgnieniu oka z dużą euforią informowały wszystkie lokalne i światowe media oraz agencje informacyjne. Niestety na przekór wielkim mediom mainstreamowym uaktywniło się środowisko youtuberów, które zaczęło się rozkręcać, kreując tezy w innym kierunku, sugerując, że zagadnienie wcale nie jest takie oczywiste.

Pierwszym na portalu „YouTube”, który poruszył tematykę wątpliwości odnoszących się do ISIS i ataku terrorystycznego w Iranie był pan Krzysztof Woźniak, prowadzący kanał „Wideoprezentacje”. Woźniak w porannej piątkowej audycji, na przekór ogólnie znanym doniesieniom medialnym, postanowił, że tematycznie popłynie pod przysłowiowy „prąd”. W wyemitowanej audycji przedstawił tezę, że za atakiem i przyznaniem się Państwa Islamskiego, mógł stać ktoś jeszcze.

W ślad za prasowymi doniesieniami, w okolicach piątkowego wieczoru, na portalu „YouTube” wiele kanałów poruszało temat przeprowadzonego przez Państwo Islamskie (ISIS) terrorystycznego ataku bombowego w Kermanie (Iran), na uwagę zasługuje audycja wyemitowana na kanale „Historia realna”, w której szeroko omówiono problematykę bliskiego wschodu (patrz niżej — wątek irański od czasu 44:50).

Jak wspomnieliśmy powyżej, wieczorna audycja pana Zychowicza z panem dr. Wojciechem Szewko, porusza szerszy kontekst problemu bliskowschodniego, w audycji prowadzący i gość omawiają wątek terrorystycznego ataku w Iranie, zaś konkluzja przeprowadzonej rozmowy nie napawa optymizmem, co doskonale uzupełnia wcześniejszą audycję Woźniaka, który piątkowy poranek emituje swój podcast na podstawie otrzymanej wiadomości od anonimowej osoby. Konkluzje przedstawione w obu audycjach zasługują na uwagę, ale na tę chwilę konkluzja wlogera wydaje się być trafniejsza, biorąc pod uwagę przeprowadzoną przez prowadzącego analizę logiczną zagadnienia.

Z uwagi, że pan Woźniak wyemitował audycję w piątkowy poranek, to jest przed wydarzeniami, które nastąpiły nieco później, zastanawiające jest, kto nakierował wlogera na temat? Nie wiadomo, ale być może jest to osoba powiązana z palestyńskim dyplomatą znająca bliskowschodnią tematykę, gdyż Woźniak na swoim kanale niedawno go gościł.

W piątkowe popołudnie okazało się, że teza poruszona w porannej audycji pana Woźniaka, odnosząca się do wątpliwości, że atak terrorystyczny może nie być dziełem wyłącznie ISIS, znajduje swe zakotwiczenie w wypowiedzi imam-a Yuma z Yazd, który w piątkowych kazaniach modlitewnych stwierdził, że incydent terrorystyczny w Kermani był incydentem amerykańsko-izraelskim. W trakcie kazania modlitewnego imam wypowiedział następujące słowa: „Oświadczenie ISIS ma na celu zdystansowanie nas od głównego czynnika, jakim jest Izrael”, uzupełniająco na uwagę zasługuje też wypowiedź ajatollaha Naseri, który wypowiedź imama kontynuował, stwierdzając: „Nasi ludzie są wnikliwi i posiadają wiedzę”.

Po wypowiedziach imama i ajatollaha, w wewnętrznych mediach irańskich zaczęto masowo publikować artykuły, w których przywoływane są konkretne wątpliwości, jako źródło wiedzy przywołuje się bliżej nieznane zewnętrzne źródło analityczne, do katalogu podstawowych wątpliwości wymienionych przez to źródło analityczne, zalicza się między innymi…

1. Nie ma w historii przypadku, aby ISIS używało w swoich oświadczeniach słowa „Iran” – ta grupa nazywała Iran „Blad Fars” lub „prowincją Khorsan”.

2. Oświadczenie o przyjęciu odpowiedzialności przez ISIS publikowane jest z prawie 30-godzinnym opóźnieniem, zwrócono uwagę, że ISIS przygotowuje nagrania przysięgi wierności i przygotowuje deklarację przed każdą operacją terrorystyczną, zaś publikacja następuje niezwłocznie po wykonaniu operacji terrorystycznej.

3. Po ataku terrorystycznym ISIS posiadająca kilka kont na „Telegramie” wypiera się, zaś po 30 godzinach na innym koncie bierze na siebie pełną odpowiedzialność.

4. Nie ma precedensu, aby obcojęzyczna agencja informacyjna, nieposiadająca pracowników władających językiem arabskim, umieściła informację o przyznaniu się ISIS do ataku bombowego na własnych stronach internetowych, powołując się na agencję amerykańską, przed czasem oficjalnego opublikowania informacji na stronach agencji amerykańskiej, rozbieżność liczona jest w dziesiątkach minut (chyba że różnica czasu wynika z ziemskich stref czasowych — przypis admin WM).

5. Ostatnią podniesioną kwestią jednocześnie uwiarygadniającą tezę o spreparowaniu oświadczenia ISIS jest jego data, w której jako czas publikacji podano datę 22 Jumadi al-Thaniyeh 1445, co odpowiada 5 styczniowi 2024 r. (piątek), podczas gdy czasem publikacji był 4 stycznia 2024 r. (czwartek), co odpowiada 21 Jumadi al-Thaniyeh 1445.

Ostatni punkt jest dla każdego obywatela Iranu prostym do zidentyfikowania dowodem, że działanie ISIS z wysokim prawdopodobieństwem było przeprowadzone przy udziale zewnętrznego partnera, ta oczywista niekompetencja wręcz tryskająca z oświadczenia ISIS może się okazać brzemienna w skutkach.

Błędna data na oświadczeniu ISIS wynika z udostępnionych w Internecie kalendarzy, które zostały wysoko pozycjonowane przez wyszukiwarkę Google – patrz przykładowy link TUTAJ, natomiast poprawne kalendarze islamskie, znajdują się nieco niżej i zwykle na stronach islamskich, na przykład TUTAJ i TUTAJ.

Wskazane trudne do obalenia wymienione powyżej wątpliwości, przywoływane przez Irańską prasę (patrz TUTAJ i TUTAJ), która powołuje się na bliżej nieznane zewnętrzne i wewnętrzne źródła analityczne, powodują, że władze irańskie, środowisko duchowne oraz sami obywatele ponownie uważają, że za terrorystycznym atakiem na ludność cywilną w miejscowości Kerman stoi Izrael (zwany w irańskich mediach reżimem syjonistycznym), oraz pośrednio wspierający Izrael rząd amerykański lub co najmniej jego agencja.

Powyższe powoduje, że poziom niezadowolenia i wrogości do syjonistów w społeczeństwie irańskim wykładniczo rośnie, gdyż jest podsycane w wyniku wypowiedzi irańskich przywódców duchownych w trakcie kazań modlitewnych oraz manipulacją arabskojęzycznych portali, którym wydaje się, że przy tej okazji uda się im wywołać wojnę domową w Iranie lub przynajmniej podważyć kompetencje władz irańskie odnoszące się do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Iranu. Jeśli sytuacja nie ulenie zmianie to w dalszej perspektywie czasu, ten stan rzeczy może doprowadzić do rozlania się konfliktu na cały region, być może nawet na cały świat, należy pamiętać, że zgodnie z celną tezą postawioną przez pana dr. Wojciecha Szewko, Iran w ekspresowym tempie jest w stanie skonstruować 6 lub 7 bomb nuklearnych, a środki do ich przenoszenia już dawno posiada.

Autorstwo: Aseca
Nadesłano do: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MistrzSwojejIstoty 07.01.2024 14:08

    Pętla na Iranie zaciska się . Czy ajatollahy stracą nerwy ?

  2. pikpok 07.01.2024 19:30

    W Iranie na cmentarzu w Kermanie, na którym jest pochowany zabity przez Amerykanów najsławniejszy irański generał Ghasem Solejmani. Obchodzono tam właśnie czwartą rocznicę śmierci.
    Kilka dni wcześniej skazano na śmierć w Iranie paru szpiegów Izraelskich.
    Kabaalistyczne pasożytdy syjonistyczno-satanistyczne chcą sprowokować III WŚ ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.