Flota Czarnomorska gotowa wypłynąć do Syrii

Opublikowano: 21.06.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 400

Kilka okrętów bojowych Floty Czarnomorskiej przygotowano na wypadek pojawienia się konieczności wyprawy ku brzegom Syrii – zakomunikował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Rosji.

„W związku z tym, że Morze Śródziemne znajduje się w strefie odpowiedzialności naszej Floty Czarnomorskiej, jest oczywistym, że gdy pojawi się taka konieczność okręty bojowe (Floty FR) udadzą się tam by zapewnić bezpieczeństwo logistyczno-techniczne statkom rosyjskiej marynarki wojennej znajdującym się w bazie morskiej w Tartusie, którą Rosja dzierżawi od Syrii” – informuje cytowany przez agencję ITAR-TASS pracownik rosyjskiego Sztabu Generalnego.

„W pełnej gotowości by wypłynąć w morze po otrzymaniu rozkazu znajduje się kilka okrętów bojowych Floty Czarnomorskiej, w tym znaczna liczba desantowych statków z oddziałami piechoty morskiej na pokładzie” – podaje źródło w rosyjskim Sztabie Generalnym. W tym samym czasie członek organu centralnego administracji wojskowej zdecydowanie zaprzeczył informacji przekazywanej przez amerykańskie media o tym, by do Tartusu już dotarł jeden z okrętów wojennych.

„Wszystkie nasze statki znajdują się w bazie w Sewastopolu za wyjątkiem wielkiego statku desantowego „Cezar Kunikov”, ale on płynie nie z Morza Czarnego do Śródziemnego, ale odwrotnie z Śródziemnego do Czarnego, po tym, jak przebywał we włoskim porcie Messina. W sobotę dopłynie do Sewastopolu” – wyjaśnił rosyjski wojskowy.

„Albo amerykański wywiad słabo pracuje, albo Amerykanie słabo uczyli się w szkole geografii” – stwierdził rosyjski dowódca. W ostatnich dniach w USA mówi się dużo o tym, jakoby Rosja skierowała do ochrony syryjskiego portu w Tartusie nieliczną grupę żołnierzy. Taką informację podała telewizja NBC, powołując się na urzędników amerykańskich. Oprócz zapewnień doradcy prezydenta USA ds. polityki zagranicznej Bena Rhodesa, żadne oficjalne komentarze w stosunku do sytuacji z Białego Domu nie pojawiły się. Analogicznie zachował się amerykański Departament Stanu: jego oficjalny przedstawiciel Victoria Nuland powiedziała, ze wie o reportażu, ale potwierdzić tych informacji nie może.

Końcem ubiegłego roku syryjski port marynarki wojennej odwiedziła grupa okrętów Floty Wojenno-Morskiej Rosji na czele z ciężkim krążownikiem „Admirał Kuzniecow”. Ostatnia wizytę w Tartusie argumentowano koniecznością uzupełnienia zapasów i przeprowadzeniem bieżącego przeglądu technicznego statków. W Tartusie znajduje się jedyna rosyjska baza wojskowa poza granicami byłego ZSRR. Baza ta funkcjonuje od 1971 roku.

Opracowanie: ECAG
Na podstawie: vesti.ru
Źródło: Geopolityka.org


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.