Druga międzynarodowa konferencja nt. paranormalności

Opublikowano: 20.01.2024 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1212

Uniwersytet Rice zorganizował drugą międzynarodową konferencję pt. „Archiwa Niemożliwego: Transnacjonalizm, Transdyscyplinarność, Transcendencja”, poświęconą naukowemu badaniu zjawisk paranormalnych, w tym percepcji pozazmysłowej i innych zjawisk paranormalnych. Konferencja, która odbyła się w dniach 11-13 maja 2023 roku, przyciągnęła 200 uczestników osobiście i ponad 330 widzów online, zorganizowana przez Jeffreya J. Kripala, dziekana Wydziału Humanistycznego i profesora filozofii i myśli religijnej na Uniwersytecie Rice.

Konferencja skupiła się na demistyfikacji paranormalnego poprzez badania i doświadczenia 30 prelegentów, w tym znanych badaczy, autorów i filmowców. Wśród nich byli Colm Kelleher, menedżer projektu największego rządowego badania UFO w historii USA, Stephen Finley, absolwent Rice i profesor studiów nad Afryką i Afroamerykanami na Uniwersytecie Stanowym Luizjany, oraz Kevin Lincoln, współproducent wykonawczy serii dokumentalnej „UFO” dla Showtime od J.J. Abrams’ Bad Robot Productions.

Kelleher podzielił się doświadczeniami z badań UFO i ich wpływu na ludzi, szczególnie opowiadając o spotkaniu z szybko poruszającym się obiektem nad Ranczo Skinwalker w Utah. Finley przedstawił badania na temat zjawisk niemożliwych i ich związku z rasizmem systemowym, niewolnictwem i społecznością islamską, opierając się na swojej książce „In and Out of this World: Material and Extraterrestrial Bodies in the Nation of Islam”.

Kripal podkreślił, że „niemożliwe stanowi najgłębszy sekret ludzkiej kreatywności i kultury”. Konferencja była okazją do refleksji nad zjawiskami paranormalnymi i ich wpływem na postrzeganie możliwości i niemożności, zachęcając do myślenia w sposób transnarodowy i transdyscyplinarny.

Konferencja była wyrazem zmieniającego się podejścia akademickiego do zjawisk paranormalnych, z naciskiem na intelektualne i naukowe podejście do tematu. Dziekan Kathleen Canning zauważyła, że konferencja przekroczyła zwykłe wymiary akademickich konferencji, co świadczy o sile humanistyki w angażowaniu pytań wykraczających poza jej tradycyjne granice.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania „Archiwów Niemożliwego” znajdujących się w Centrum Badań Woodsona w bibliotece Fondren na Uniwersytecie Rice, zawierających bogactwo dokumentów związanych z badaniami zjawisk paranormalnych. Wśród nich są materiały z laboratoriów Edwina C. Maya, papierów ufologicznych Richarda F. Hainesa oraz prac Jacquesa Vallée na temat UFO i zjawisk paranormalnych.

Konferencja otwiera nowe perspektywy na badania paranormalne, zachęcając do dalszych badań i dialogu między różnymi dziedzinami nauki i humanistyki. Przedstawiając szeroki zakres podejść i perspektyw, konferencja stanowi istotny krok w kierunku zrozumienia i akceptacji zjawisk paranormalnych jako ważnego obszaru badań naukowych.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.