Kielecka debata „Czy grozi nam wojna?”

Opublikowano: 20.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3730

„Konferencja i debata geopolityczna. Czy grozi nam wojna?” – pod takim hasłem w Kielcach odbyło się spotkanie, które zwyczajnie przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Skąd taka opinia? Szczerze mówiąc, po prostu trudno jest inaczej to opisać. W ogóle uważam, że tego spotkania zwyczajnie opisać się nie da i tylko ludzie, którzy przyjechali do Kielc z całej Polski mimo tego, że miejsce debaty z powodu wypowiedzenia sali było kilkukrotnie przekładane, są w stanie zrozumieć, w czym rzecz.

Niesamowity klimat i prawdziwie rodzinna atmosfera. Ciasta upieczone i przyniesione przez ludzi, stoiska, na których można było zaopatrzyć się w „kontrowersyjne” wydawnictwa, wspólne dyskusje i wymiana spostrzeżeń, a przede wszystkim ta dająca się wyczuć naturalność i prostota. Może to dziwnie zabrzmi, ale osobiście pierwszy raz w życiu poczułem się wczoraj, tak jakby Polska faktycznie była Nasza.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że każdy z uczestników znalazłby pewnie więcej, aniżeli jeden argument za tym, żeby o coś tam się pokłócić z innymi i jest to przecież coś zupełnie normalnego, praktyka pokazuje, że nie ma czegoś takiego, jak dogmatyzm polityczny. Uważam jednak, że jednoczący wszystkich uczestników cel nadrzędny, czyli sprzeciw wobec wciąganiu Polaków do wojny i przerobienie naszych rodaków na mięso armatnie, to priorytet o takiej sile sprawczej, że wszelkie niedomówienia w innych kwestiach zwyczajnie tracą na wartości i odchodzą gdzieś na drugi plan.

Tak właśnie było wczoraj i daj Boże, żeby wszystko szło właśnie w takim kierunku, kierunku, gdzie jesteśmy w stanie rozmawiać, wyciągać wnioski i dochodzić do porozumienia, odrzucając wcześniejsze błahe spory. Nie przejmujmy się tym, jak próbują przedstawiać nas ludzie, którzy od lat oficjalnie reprezentują interesy obcych państw, a dziś mają czelność wytykać nas palcami i mówić, że nawoływanie do pokoju, to zdrada Polski. Nie dajmy się zwariować, podzielić ani wyprowadzić z równowagi, bo im wszystkim właśnie o to chodzi.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wbrew narastającej, prowojennej retoryki wciąż znajdują w sobie odpowiednio dużo siły, by pokazać, że zależy im, aby uchronić nasz naród od katastrofy, jaką bez wątpienia dla człowieka jest każda wojna.

Wczorajsza wypowiedź ambasadora RP we Francji tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jeżeli nie uda się nam zjednoczyć i powstrzymać tych wariatów, to oni nas w tę wojnę po prostu wepchną, a rządowi żołdacy podobnie jak obecnie na Ukrainie, gdzie wyłapuje się Ukraińców, będą ganiać po ulicach za Polakami, by ci walczyli w tej ich popapranej wojnie.

Zapis wystąpień na konferencji znajdziecie TUTAJ.

Autorstwo: Paweł Chruślak z Radomia
Źródło: MyslPolska.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 20.03.2023 09:42

  A był Mentzen co przekonywał nas że to UA walczy za nas, że w ogóle to MY – nie on – MY musimy pójść na ukraiński front? “Wojna zużywa ludzi” tak tak już lecimy… ten łysy z realu – też widzę że obecny… ten od “bliższego nam kulturowo” Dudy – Jak by prezydentem był ten z KO czy jak ich tam – to już nie mogli by tak gładko przepychać ustaw… ustawy typu o obronności – de facto niewolnictwo pod bele pretextem, spierdzielenie i tak już sperdzielonego systemu podatkowego – Mentzen się cieszy bo jest w czym doradzać…

 2. radical3dom 20.03.2023 12:44

  1. Co konfederacja mówi o odnawialnych źródłach energii? Chodzi o to co polska ma w dużych ilościach- geotermia, technologie zgazowywania węgla pod ziemią..czy nadal popiera wypychanie kabzy zagranicznym koncernom budującym elektrownie atomowe?
  2. Dlaczego posłowie konfederacji nie chcą iść na wojnę na którą zmuszają polaków glosując za ustawą o przymusowym wcieleniu do wojska?

 3. Arkadi Nicpoń 20.03.2023 23:49

  Bardzo dobrze że dużo ludzie jest przeciwko wojnie. Macie Maciak z RUCHU DOBROBYTU I POKOJU idzie dalej i nie głosi że to nie nasza wojny, tylko mówi: Żadna wojna nie jest nasza.!Rządzący bowiem mogą zrobić prowokację przeciwko Rosji i powiedzieć A teraz to już nasza wojna! Tutaj film w którym dziennikarz z Włocławka przedstawia szerzej kim tak naprawdę jest dr Sykulski, który okazuję sie jeszcze do niedawna przekonywał że Rosja to wielkie zagrożenie dla Polski:

 4. marrt 22.03.2023 11:39

  Potwierdzam! Dla ludzi myślacych racjonalnie polecam Ruch Dobrobytu i Pokoju – RDiP! Konfederacja to przystawka PiSu, zobaczcie jak głosują w sejmie, jak wszyscy inni w sprawach dla nas ważnych – a szczekają najgłosniej udając antysystem. Wystarczy poszukać Musisz to Wiedzieć Maciej Maciak.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.