Nowak jest skorumpowany nawet wg ukraińskich standardów

Opublikowano: 21.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 313

Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) ujawniła w poniedziałek, 8 września, że Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska i p.o. szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor), podał nieprawdziwe informacje w deklaracji majątkowej.

Sławomira Nowaka w Polsce pamięta się przede wszystkim z jego słynnego zegarka, którego nie był uprzejmy on wpisać do swojego oświadczenia majątkowego. W latach 2011-13 pełnił on funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Jego kariera przybrała międzynarodowy charakter trzy lata później. Miejsce dla niego znalazło się w administracji postmajdanowskiej Ukrainy. Od 2016 r. ustanowiono go p.o. dyrektora Ukrawtodoru.

Niestety, jego nawyk ukrywania cennych artefaktów w swoich deklaracjach majątkowych nie zanikł.

„W sumie ustalono, że doszło do zadeklarowania nieprawdziwych informacji o wartości 189,2 tys. hrywien” – poinformowały służby prasowe NAZK. W przeliczeniu na polską walutę jest to kwota ok. 30 tys. zł.

Zawiadomienie w tej sprawie NAZK skierowała do sądu, co jest podstawą do wszczęcia sprawy dotyczącej naruszenia administracyjnego.

Gratulujemy Sławomirowi Nowakowi.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.