Nowak jest skorumpowany nawet wg ukraińskich standardów

Opublikowano: 21.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8057

Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) ujawniła w poniedziałek, 8 września, że Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska i p.o. szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor), podał nieprawdziwe informacje w deklaracji majątkowej.

Sławomira Nowaka w Polsce pamięta się przede wszystkim z jego słynnego zegarka, którego nie był uprzejmy on wpisać do swojego oświadczenia majątkowego. W latach 2011-13 pełnił on funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Jego kariera przybrała międzynarodowy charakter trzy lata później. Miejsce dla niego znalazło się w administracji postmajdanowskiej Ukrainy. Od 2016 r. ustanowiono go p.o. dyrektora Ukrawtodoru.

Niestety, jego nawyk ukrywania cennych artefaktów w swoich deklaracjach majątkowych nie zanikł.

„W sumie ustalono, że doszło do zadeklarowania nieprawdziwych informacji o wartości 189,2 tys. hrywien” – poinformowały służby prasowe NAZK. W przeliczeniu na polską walutę jest to kwota ok. 30 tys. zł.

Zawiadomienie w tej sprawie NAZK skierowała do sądu, co jest podstawą do wszczęcia sprawy dotyczącej naruszenia administracyjnego.

Gratulujemy Sławomirowi Nowakowi.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o