Nowa Lewica idzie samodzielnie do sejmików

Opublikowano: 01.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1135

Przedwczorajsza konferencja prasowa Donalda Tuska, na której ogłoszono samodzielny start Koalicji Obywatelskiej, ostro ucięła medialne spekulacje na temat koalicji KO z Nową Lewicą. Lewica jest gotowa do samodzielnego startu, jak zgodnie zapowiedzieli: współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń oraz Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Ubolewają nad tym, że nie udało się zbudować szerokiej koalicji na wybory samorządowe.

Z kolei Donald Tusk odniósł się do decyzji o rejestracji Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska na wybory samorządowe. Dodał, że użyje całego swojego autorytetu, o ile go ma wśród koalicjantów, by nawet gorąca kampania wyborcza nie poróżniła nikogo w koalicji 15 października.

Zdaniem Biedronia, pośród wielu minusów, plusem samodzielnego startu będzie możność podkreślenia przez Lewicę tych elementów, które odróżniają ją od pozostałych koalicjantów. „Lewica będzie startowała jako formacja szeroka, zjednoczona, podkreślająca jeszcze bardziej potrzebę walki o wartości lewicowe, szczególnie gdy widzimy, że ciężko jest uzyskać większość, co do wielu lewicowych postulatów” – dodał Biedroń.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miasta ma się odbyć dwa tygodnie później, 21 kwietnia.

Autorstwo: Tomasz Rysz
Źródło: Lewica.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 01.02.2024 11:28

    Nowa Lewica ma tyle wspólnego z lewicą co Obama i szerzenie pokoju…

  2. Denisrozrabiaka 01.02.2024 14:02

    Jak wygrają, to pozamykają podstawówki a za za oszczędzone pieniądze kupią dwa apacze oraz superklej do ich klejenia (odklejające się przyciski “start/stop” oraz odpadajace klamki do drzwi- otwierają się podczas lotu)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.